Menu

Co jest najistotniejsze, kiedy chcemy wybrać dla siebie podkład Estee lauder double wear i perfumy marek premium jak np. Narciso Rodriguez?

3 grudnia, 2019 - Uncategorized

Bardzo złudne jest myślenie, że w prosty i przyjemny sposób uda się nam wybrać odpowiednie perfumy. Możliwości jest multum, gdyż zapachów i producentów są setki, a nawet tysiące. Oznacza to, że przed podjęciem decyzji, musimy liczyć się z długim procesem. Aby nasz wybór mógł być w pełni świadomy, przyda się nam kilka cennych wskazówek. To bowiem spowoduje, że znacznie lepiej zrozumiemy, dlaczego konkretne perfumy są dla nas najlepsze, a inne wręcz przeciwnie.

Zadbajmy o nasze dobre samopoczucie, gdyż to może zadecydować…

Eksperci z dziedziny perfum, porównują je często do próbowania wina. Kiedy testujemy produkt renomowanej marki, jak chociażby Narciso Rodriguez musimy być odpowiednio wypoczęci i być w dobrym nastroju, aby prawidłowo odczytać i wyczuć wszelkie, pojedyncze nuty zapachowe. Z uwagi na to, nie będzie dobrym pomysłem kupowanie perfum w momencie, gdy jesteśmy po męczącym dniu – możemy mieć wówczas problem z należytym skupieniem. Jeśli chcemy, aby było to wykonane w pełni profesjonalnie, nie używajmy w tym dniu swoich perfum. Zapachy mogą się ze sobą mieszać, a tego wypada uniknąć. Co więcej, wybierając wszelkie kosmetyki, a nawet podkład Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 upewnijmy się, czy pochodzi on z pewnego źródła.

Nasza cierpliwość będzie na wagę złota

Naszym wrogiem okażą się być zbyt pochopne decyzje. Dany zapach, musi w pełni nas zadowalać. Dodatkowo, podczas jednego dnia, powinniśmy ograniczyć liczbę testowanych zapachów do trzech. Jeśli będzie ich więcej, nasz umysł może nie poradzić sobie z ich rozróżnieniem, a wówczas możemy wpaść w pułapkę i nuty zapachowe odczytać nieprawidłowo. Już nazajutrz możemy żałować, że wybraliśmy właśnie tę pozycję, nawet jeśli wydawało się nam, że są to bardzo dobre perfumy.

Niech decyduje nasz indywidualny gust

Perfumy często dzieli się na cztery grupy, jeżeli chodzi o zapachowe nuty – są to te kwiatowe, cytrusowe, orientalne oraz szyprowe. Najczęściej wybiera się te cytrusowe i kwiatowe, ponieważ są one jednocześnie delikatnie i lekkie, a poza tym posiadają orzeźwiającą nutę. Przeciwieństwem są te szyprowe, ponieważ uznaje się je za dość ciężkie, a dzieje się tak z uwagi na częstą obecność mchu dębowego. Perfumy orientalne, w wielu wypadkach są zdominowane przez korzenne zapachy, jednak czasami wyczujemy w nich nawet kardamon.

Jeśli udało się nam już wyodrębnić naszą ulubioną grupę zapachów, znacznie łatwiej będzie nam dokonać ostatecznego wyboru perfum. Produkty o lekkich zapachach jest dość ciężko ze sobą zestawiać, szczególnie z uwagi na bardzo podobną bazę. Z uwagi na to, najlepiej ograniczyć się do testowania tylko kilku zapachów, w czasie jednej wizyty w drogerii lub perfumerii.

Na skórze, czy papierowy testerze – co lepiej się sprawdzi?

W większości drogerii i perfumerii, znajdziemy papierowe paski, za pomocą których klienci mogą testować zapachy. Pamiętajmy o tym, że lepiej nada się do tego nasza własna skóra, a dokładnie wewnętrzna strona nadgarstka. Pozwoli nam to przekonać się o tym, jak zapach będzie prezentował się na co dzień. To również jedna z przyczyn, dlaczego ilość testowanych zapachów jednego dnia, powinna być ograniczona. Będąc jednak niezdecydowanym, warto skorzystać z pomocy pracownika drogerii. Na pewno te dołoży wszelkich starań, abyśmy poznali zapachy, które nie przyszłyby nam nawet do głowy.

Mimo tego, że uznajemy to za coś istotnego, nie kierujmy się tylko tym, jaka jest nasza ulubiona marka perfum. Nie warto trzymać się jednej, gdyż te nie tylko bywają wyjątkowo drogie, ale też zapachy mniej znanych firm bywają oszałamiające. Jeśli chcemy, aby zapach wybranych przez nas perfum był oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, nie możemy unikać eksperymentów i próbowania sporej grupy różnych produktów.