Menu

Co powinniśmy wiedzieć w temacie implantów zębów w Warszawie? – Zanim poddamy się zabiegowi

20 stycznia, 2020 - Uncategorized

Dziś, zdrowy i piękny uśmiech, a co za tym idzie pełne uzębienie to żaden ewenement, a bardziej podstawa i konieczność. Stomatologia bardzo się rozwinęła, a dodatkowo zmieniły się wydatnie standardy i kanony piękna. Ubytek zębowy to nie tylko powód utraty idealnej estetyki, ale również ryzyko wielu dolegliwości, o których nawet nie mamy pojęcia! Zwykle nie mamy świadomości tego, a czasami po prostu wstydzimy się tego, że nie posiadamy jednego lub kilku zębów. Pamiętajmy jednak, że zarówno protetyka, jak i implantologia, będzie w stanie pomóc nam w tej przykrej sytuacji.

Jeśli w wyniku pewnych komplikacji, musimy zdecydować się na implanty zębowe Warszawa może być świetną miejscowością, aby poszukać renomowanego gabinetu, który świadczy wysokiej jakości usługi stomatologiczne. Jeśli dodatkowo chcemy, aby zaoferowano nam korzystne ceny, warto rozeznać się jak prezentują się cenniki poszczególnych usług. Dzięki temu będziemy mniej więcej świadomi, kiedy spotykamy się z atrakcyjną ofertą, a kiedy z kompletnie nieopłacalną.

Co warto widzieć o implantach zębów?

Co ciekawe, implant zębowy będzie przypominał nam bardzo zwykłą tuleję lub śrubę. Najczęściej, wykonuje się je z czystego stopu tytanu, ponieważ jest on pierwiastek bardzo dobrze tolerowanym przez nasz organizm, a dodatkowo pozwala na bezproblemowe połączenie się kości z implantem. Co więcej, doskonale radzi on sobie z obciążeniami, które korzenie zębowe muszą zwykle znosić.

Ząb, który osadzony jest na tytanowym implancie, będzie łudząco podobny do naturalnego zęba. Metalowe części będą doskonale zakryte, a sprawią to nasze dziąsła i powłoka ceramiczna korony. Istotne jest zatem to, aby nowy ząb nie był zupełnie inny, niż ten pozostały. Dentysta musi zatem dobrać jego walory estetyczne w taki sposób, aby ten mógł tworzyć z pozostałymi zębami jedną, spójną całość.

Dla bezproblemowego przyjęcia się implantu stomatologicznego, konieczne będzie dopełnienie wielu warunków. Są to chociażby kryteria kwalifikacji do zabiegu, spełnienie protetyczno-chirurgicznych procedur, ale też wysoki poziom współpracy pacjenta z lekarzem. Procesem, który powoduje złączenie się kości z implantem jest osteointegracja. Powoduje to, że osadzenie implantu jest w pełni stabilne i możliwa jest odbudowa zęba.

O tym także warto wiedzieć…

Dowiedziono, że jeśli dochodzi do odrzucenia implantu, powodem bywa głównie stan zapalny, a ten powoduje chociażby nieleczona paradontoza, palenie tytoniu oraz nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Każdy kto decyduje się na zębowe implanty, musi liczyć się z bardzo wysokim poziomem higieny jamy ustnej. Tak naprawdę każdy może zdecydować się na implantację, jednak należy się wcześniej zapoznać z przeciwwskazaniami. Mimo wielu głosów o tym, że wiek oraz choroby i urazy zębów mogą nas eliminować z zabiegu, tak naprawdę te często są właśnie wskazaniami do jego wykonania.

Rozwój implantologii jest bardzo prężny, a na przestrzeni lat czas leczenia staje się coraz krótszy. Chociaż relatywnie niedawno, cały proces mógł trwać miesiące, dzisiaj eksperci potrafią poradzić sobie z implantacją w przeciągu jednego dnia. Cały zabieg odbywa się podczas znieczulenia miejscowego, jednak zanim do tego dojdzie, zleca się wykonanie wielu badań oraz radiologicznej diagnostyki.