Menu

Czy wirtualny adres to wszystko, co może zaoferować nam biuro wirtualne?

17 września, 2019 - Uncategorized

Obecnie coraz większa liczba przedsiębiorców zaczyna przekonywać się do tego, że postawienie na wirtualne biuro do doskonałe rozwiązanie nie tylko by zaoszczędzić pieniądze, ale i sporo cennego czasu. W większości przypadków, celem jest pozyskanie wirtualnego adresu dla swojej firmy, który umożliwi przedsiębiorcy bezproblemową rejestrację. Jest to proces, będący bardzo żmudnym i topornym etapem, przez który musi przejść każda firma, natomiast istnieje szansa, aby go nieco usprawnić. Szansą na to jest wspomniane wirtualne biuro.

Większość osób, które pragną założyć własną działalność gospodarczą, sięgają po ofertę biur wirtualnych, aby uzyskać wirtualny adres. Najczęściej korzystają z nich małe i średnie przedsiębiorstwa, a także spora ilość freelancerów, którzy z różnych powodów nie chcą rejestrować działalność na adres swojego domu lub mieszkania. To swojego rodzaju outsourcing usług księgowych i biurowych, które wykonują za nas pracownicy biura. Co jeszcze czeka na nas w ramach korzystania z oferty biur wirtualnych w Warszawie?

Korespondencja i przestrzeń biurowa

Istnieje niezliczona ilość obowiązków, które muszą być wypełniane w ramach codziennego funkcjonowania firmy. Są to różnego rodzaju działania księgowych ale i nie tylko. Wiadomo, jak wiele korespondencji firmowej przewija się przez każdą firmę, a nasza nieobecność w wirtualnej siedzibie, wcale nie oznacza, że musimy tam często dojeżdżać, aby się tym zająć. Możemy bowiem liczyć na kompleksową obsługę korespondencji z rąk pracownika wirtualnego biura. Ten na pewno poinformuje nas o odbiorze danego listu, po czym przekieruje go pod wskazany przez nas adres. Jeśli sprawa okaże się bardzo pilna, możliwe jest nawet zeskanowanie dokumentu i dostarczenie go na naszą skrzynkę mailową. Dzięki temu, uda się nam zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Nowoczesne biurowce posiadają sporo funkcjonalnych pomieszczeń, z których będziemy mogli skorzystać w ustalonym wymiarze czasu. Doskonale wyposażone sale konferencyjne, okażą się dla nas przydatne, kiedy chociażby postanowimy przyjąć w komfortowych warunkach ważnego klienta, bądź też zorganizować spotkanie dla kontrahentów.

Redukcja kosztów

Nie da się ukryć, że wynajem biura w centrum Warszawy, może znacznie uszczuplić miesięczny budżet niejednej firmy. Wiąże się to z comiesięcznym kosztem za czynsz, opłatami licznikowymi, wynagrodzeniem dla pracowników oraz inwestycją w drogi i nowoczesny sprzęt biurowy. Jeżeli jednak odnajdziemy tanie wirtualne biuro w Warszawie, na pewno unikniemy wygórowanych kosztów. Widnieją bowiem oferty, gdzie koszt usługi tego typu to jedynie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a to kwota, która nie powinna nadszarpnąć stabilności finansowej żadnej firmy.

Co więcej, spływające na nasze konto oszczędności, zawsze można przeznaczyć na inne ważne cele, które na początkowym etapie rozwoju działalności jawią się jako te najważniejsze. Warto inwestować w różnego typu szkolenia, kursy i usprawnienia infrastruktury.

Do zapamiętania!

Przypisanie siedziby firmy pod konkretny adres automatycznie sprawia, że przedsiębiorstwo podlega pod konkretny Urząd Skarbowy. Z punktu widzenia spraw podatkowych to informacja bardzo istotna. Jeżeli chcemy uniknąć problemów w relacji z tą instytucją, niedopełnianiem obowiązków i trzymaniem się ścisłych terminów, koniecznie o tym pamiętajmy.

Biura wirtualne są rozwiązaniem także dla przedsiębiorców, którzy nie mogą być przywiązani do jedne siedziby, bądź pragną otwierać się na klientów z innych miast oraz państw! To doskonała szansa, aby poszerzyć swój rynek zbytu i zwiększyć swoje zyski.

Biuro Kamienica

ul. Marszałkowska 58

00-545 Warszawa

Telefon: (22) 400-99-11

E-mail: kontakt@biurokamienica.pl