Menu

Czym powinien charakteryzować się makijaż ślubny ?

30 czerwca, 2021 - Uncategorized

Dzień ślubu to wyjątkowy moment w naszym życiu, kiedy przeżywamy mnóstwo emocji. Niejednokrotnie może nam się zdarzyć, że uronimy łzę, dlatego też makijaż powinien być odporny na wszelkie tego rodzaju ewentualności. Zastanówmy się czym jeszcze powinien się charakteryzować.

Na początek, warto zaznaczyć, że dobre wyglądający makijaż ślubny to nie tylko nałożenie na twarz kosmetyków, które wytrzymają całą noc. Trzeba zadbać o wiele więcej szczegółów, które dopełnią całości i sprawią, że tego niepowtarzalnego dnia będziemy czuły się naprawdę wyjątkowo. Jednym z nich jest odpowiednie połączenie sukni ślubnej, bukietu, fryzury oraz oczywiście makijażu. Właśnie dlatego nie możemy zadowolić się jedynie makijażem, który wybierzemy bez przemyślenia czy będzie się on dobrze komponował z całą resztą. Jeżeli decydujemy się na wykonanie makijażu ślubnego w salonie urody, makijażystka z pewnością pomoże nam w odpowiednim doborze kolorów, a także wyrazistości make upu na tę okazję. Weźmie ona pod uwagę nie tylko dodatki w jakie planujemy zainwestować, lecz także naszą karnację oraz inne czynniki, które sprawią, że makijaż ślubny będzie się dobrze prezentował.

Makijaż okolicznościowy odporny na łzy

Poza tym, jak już wspomniałyśmy wyżej, niejednej z nas w czasie uroczystości ślubu, a następnie wesela zdarza się uronić kilka łez, a czasami jest ich dużo więcej. Dlatego też dobrze wykonany makijaż ślubny powinien być odporny na wilgoć. Sprawdzi się to także w upalne dni, kiedy czujemy, że na twarz występuje nam pot. Zresztą, tutaj również potrzebny jest taki make up, który sprawi, że nie będziemy się świecić, a wręcz przeciwnie, nasza twarz pozostanie nieskazitelna przez całe popołudnie oraz wieczór, aż do późnych godzin, w których będzie kończyło się wesele. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu konkretnego makijażu, niezależnie od tego czy skorzystamy z pomocy przyjaciółki, wykonamy go samodzielnie, czy też udamy się do salonu makijażu, warto upewnić się, że zostaną spełnione wszystkie te wymagania.