Menu

Długoterminowy wynajem samochodu

10 lutego, 2020 - Uncategorized

Długoterminowy wynajem samochodu to forma dzierżawy, jest to doskonała alternatywa dla leasingu czy kredytu firmowego, gdyż w tym wypadku, tak naprawdę o nic nie musimy się martwić. Jest to umowa leasingu z wysokim wykupem, serwisem, ubezpieczeniem w cenie miesięcznej raty. Wynajem długoterminowy opinie ma bardzo dobre wśród przedsiębiorców, dlatego bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Jest to bardzo duża wygoda, bo w tym wypadku nie ma konieczności pamiętania o regularnym serwisowaniu samochodu czy dokonywaniu naprawy. Mimo, że jest to opcja nieco droższa niż leasing, to warto się zdecydować na taką opcję, jeśli zależy nam na wygodzie. Dzięki temu można skupić się wyłącznie na rozwijaniu firmy.

Dlaczego wynajem długoterminowy to dobra opcja?

Wynajem długoterminowy ma dobre opinie, jest to opcja dobra dla osób ceniących prostotę i wygodę. W tym przypadku zyskujemy dostęp do samochodu za mniej pieniędzy, niż musielibyśmy zapłacić za jego zakupu za gotówkę czy wzięcie auta w leasing. Z założenia wynajem samochodu nie ma na celu wykupienia go przez użytkownika. Czym charakteryzuje się wynajem długoterminowy? Jeżeli decydujemy się na samochód w klasie premium wówczas będziemy zobowiązani do wpłaty wkładu własnego, jednak na poziomie 5-10% wartości samochodu. Kolejna sprawa to limity kilometrów – wybierając samochód z salonu na wynajem długoterminowy zazwyczaj możemy liczyć na limit 30 000 km rocznie. Oczywiście jest opcja, żeby wziąć większe limity na przykład 50 000 km rocznie. Im większy przebieg, który zadeklarujemy na umowie, tym na niższy wykup będzie można liczyć. Następna sprawa to wiek samochodu, bo wynajem długoterminowy dotyczy tylko nowych i podemontracyjnych aut sprzedawanych przez dilera.

Wysokość wykupu

Cena wykupu zawsze ustalana jest indywidualnie i zależy od marki samochodu, czasu trwania umowy najmu, zadeklarowanego rocznego limitu kilometrów, a także wyposażenia auta. Niekiedy można znaleźć promocyjne oferty, choć zazwyczaj wykup dochodzi do 30-60% ceny samochodu. Zasada jest taka, że im dłużej trwa umowa, im wyższy jest roczny przebieg i większe wyposażenie dodatkowe, tym wartość wykupu na koniec umowy będzie niższa. Wynajem długoterminowy opinie ma dobre i zazwyczaj, jeżeli decydujemy się na takie rozwiązanie to nie mamy w planach wykupowania auta. Jeśli jednak zmienimy zdanie i zechcemy mieć go na własność to warto wiedzieć, że koszty będą dość wysokie. 

Wiele osób zastanawia się, jakie rozwiązanie jest korzystniejsze – leasing czy wynajem długoterminowy? Opinie na ten temat są podzielone i dużo zależy od tego, jakie potrzeby ma nasza firma. Choć wynajem jest nieco droższy to z pewnością jest bardziej wygodną opcją, więc warto ją rozważyć.