Inne

Gdzie sprawdzi się budleja Dawida?

Ktoś Ci polecił budleję Dawida? Nie wiesz, gdzie sprawdzi się ten krzew? A może liczysz na wskazówki, które rozwieją Twoje wątpliwości? Znajdziesz je w poniższym tekście, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym jest budleja Dawida?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto ustalić, czym właściwie jest budleja Dawida? Co skrywa się pod jej pojęciem? Budleja Dawida to krzew o długich, wąskich i bardzo okazałych kwiatostanach. To wyjątkowa roślina, która ma zdolność szybkiego rozrastania i osiąga wysokość nawet do 1,5 m lub do 2,5 m, więc może robić wrażenie.

Do tego budleja Dawida czeka w bardzo szerokim wyborze i jeśli zajrzymy na https://domisad.pl/catalog/budleja, to zauważymy, że możemy sięgnąć po krzew, który będzie nam kwitł w różnych barwach. Co ciekawe, budleja Dawida kwitnie od czerwca do października, więc będzie cieszył nasze oczy przez cały sezon letni i na początku jesieni.

Gdzie posadzić budleję Dawida?

Ze względu na okazałość tego krzewu warto pomyśleć o jego posadzeniu w ogrodzie. Sprawdzi się jednakowo na ogrodowej rabacie, trawniku, czy nawet kwietniku. Jednak to nie wszystko. Warto też wspomnieć, że mamy do czynienia z krzewem, który może rosnąć w doniczkach. Jeśli zatem nie mamy dużego ogrodu, to możemy pomyśleć o jego wykorzystaniu na tarasie, czy nawet na balkonie, zwłaszcza że nie wymaga też od nas wielu działań.

Za to daje piękne kwiatostany, które urzekają swoim wyglądem, czy zapachem. Dodatkowo budleja Dawida przyciąga motyle, więc na pewno czeka nas wiele miłych chwil w towarzystwie tego krzewu.

Udostępnij

O autorze