Menu

Jak uda się nam odnaleźć najlepszy krem do rąk?

26 sierpnia, 2020 - Uncategorized
Jak uda się nam odnaleźć najlepszy krem do rąk?

Dobry krem do rąk to pierwsze, po co powinniśmy sięgnąć w wypadku podrażnionych, suchych i spierzchniętych dłoni. To produkt, który towarzyszy nam szczególnie wtedy, kiedy chcemy zadbać o ładny wygląd dłoni. Od takiego kremu wymagamy, aby chronił naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także by przynosił ukojenie i gwarantował regenerację. Trudno jednak odnaleźć produkt, który będzie w stanie spełnić nasze wszystkie oczekiwania.

Bardzo istotne jest to, jakie składniki powinien zawierać najlepszy krem do rąk, a także co powinno go charakteryzować. Jeśli wciąż nie odnaleźliśmy produktu, który doskonale wpływa na nasze dłonie, zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Obecnie, kiedy mamy do czynienia z epidemią koronawirusa, nasze dłonie doświadczają częstego kontaktu z wodą, mydłem, czy też z płynami antybakteryjnymi na bazie alkoholu. Oznacza to, że dobry krem do rąk będzie nam potrzebny bardziej niż dotychczas. Stosowanie tego produktu przynosi ulgą zaczerwienionej i podrażnionej skórze, a także regeneruje i wygładza wszelkie przesuszenia. Jeśli jednak krem ma być skuteczny, powinniśmy zadbać o to, aby był to produkt o prawidłowym składzie – mowa tutaj o składnikach działających ochronnie, odżywczo, nawilżająco, a także regenerująco.

Jaki skład powinien prezentować sobą najlepszy krem do rąk?

Istnieje mnóstwo składników, jakie możemy spotkać w kremach, jednak te najbardziej pożądane substancje to zwłaszcza różnego rodzaju oleje oraz masła roślinne, które jednocześnie ukoją podrażnienia skórne, a przy tym też dostarczą jej odżywczych składników, zregenerują i wzmocnią jej ochronną barierę. Naturalne kremy do rąk bazują najczęściej na dobrych właściwościach masła shea, które doskonale pielęgnuje skórę naszych dłoni. W składzie takich produktów, niejednokrotnie natkniemy się także na masło kakaowe oraz na oleje ze słodkich migdałów.

Bardzo cenione jest też gliceryna roślinna, będąca naturalną substancją o nawilżających właściwościach. Spora część kremów do rąk, opiera swe działania na właściwościach gliceryny. Warto jeśli znajdują się też witaminy, a szczególnie A i E, które neutralizują działanie wolnych rodników, a także wspomagają regenerację naskórka w wypadku podrażnień. Wśród cenionych składów znajduje się także mocznik, którego właściwości nawilżające są bardzo silne, a także pantenol i allantoina, doskonale łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia i swędzenie skóry. Składniki te nawilżają oraz sprawiają, że regeneracja naskórka przebiega szybciej. Pożądanymi składnikami kremów do rąk są również: aloes, ekstrakt z drożdży, probiotyki i prebiotyki, skawlan roślinny, a także niacynamid.

Czy krem do rąk powinien zawierać parafinę?

Wiele osób zastanawia się, jak podchodzić do parafiny, która występuje w składach sporej części produktów, będących kremami do rąk, a takie obecne są zarówno w aptekach, jak i w drogeriach. Parafina znana jest bowiem z tego, że na skórze wytwarza pewną warstwę okluzyjną. Jej właściwości sprawiają, że skóra dłoni jest prawidłowo chroniona przed negatywnym wpływem zewnętrznych czynników, a także detergentów, które zawierają się chociażby w różnego rodzaju środkach czystości. Stosowanie kremu do rąk zawierającego parafinę będzie dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, kiedy kilka, a nawet i kilkanaście razy w ciągu dnia, zdarza się nam dezynfekować nasze dłonie antybakteryjnym płynem, który jest na bazie alkoholu. Parafina wytwarza specjalną barierę ochronną, a ta doskonale chroni nasz naskórek przed podrażnieniami i przesuszeniem. Krem tego typu nie może jednak mieć też jednocześnie tak dobrych właściwości pielęgnacyjnych, jakie spotykane są przy naturalnych kremach do rąk yope i wielu innych, które opierają się o działanie różnych maseł i olejów. Jeśli zatem sięgamy po kremy powstałe na bazie parafiny, warto jeśli pod ręką mamy także inny, najlepszy krem do rąk o naturalnym składzie, a zaleca się ich zamienne stosowanie.