Menu

Jak zamontować bramy wyjazdowe?

14 czerwca, 2020 - Uncategorized

Obiekty przemysłowe w każdym przedsiębiorstwie pełnią znaczącą funkcję. To miejsca, gdzie każdy element musi być bardzo starannie dopracowany, dzięki czemu będzie można zapewnić ciągłość pracy, która wpływa m.in. na większy zysk firmy. Montaż bram wjazdowych do budynków zawsze powinien być wykonany w należyty sposób.

Funkcje bram przemysłowych

Dlaczego montaż bram wjazdowych przemysłowych jest tak ważny? Pomocne w zrozumieniu mogą być funkcje, jakie na co dzień pełnią tego typu urządzenia. Zalicza się do nich:

Nie wszystkie firmy muszą mieć zamontowane bramy przemysłowe w swoich budynkach. W dużej mierze ta usługa dotyczy dużych obiektów przemysłowych, jak również małych magazynów usługowych, myjni samochodowych, straży pożarnej, salonów samochodowych, i innych.

Rodzaje bram przemysłowych

Montaż bram wjazdowych dedykowanych dla obiektów przemysłowych zależny jest od rodzaju bramy. Dzisiaj do wyboru mamy wiele grup bram, które zawsze należy dopasować ze względu na funkcjonalność budynku, jego położenie, itd. Do wyboru mamy:

Bramy do obiektów przemysłowych można również podzielić ze względu na ich umiejscowienie (zewnątrz, wewnątrz). Wybierając bramę nie można zapominać o dostępności miejsca, jaki mamy przed budynkiem oraz w środku.

Montaż bram wjazdowych – przygotowanie

Zanim rozpocznie się montaż bram wjazdowych, należy się w odpowiedni sposób przygotować do tego procesu. Mianowicie wykonawca bramy w pierwszej kolejności musi wziąć pod uwagę sugestie i potrzeby swojego klienta, aby móc zaproponować najlepsze rozwiązania. Po dopasowaniu odpowiednich bram przemysłowych, należy zadbać o przygotowanie ścian, aby móc zamontować nadproże i węgarki. Są to dwa bardzo ważne elementy konstrukcyjne, które odpowiedzialne są utrzymanie konstrukcji bramy. Nadproża i węgarki muszą tworzyć równoległą płaszczyznę. Dzięki temu w odpowiedni sposób będzie można zapewnić odpowiedni montaż wału napędowego oraz prowadnic.

Montaż bram wjazdowych – wykonawca

Wykonawcą wszelkich robót związanych z montażem bram wjazdowych powinna być ekipa, która zna się na takiej pracy i posiada odpowiednie doświadczenie. Osoby, które nie mają w tym kompletnie doświadczenia nie mogą zabierać się za wykonanie tego typu prac, ponieważ mogą doprowadzić do uszkodzenia całej bramy. Nawet, jeżeli montaż bram wjazdowych w jakiś sposób się uda, drobne błędy popełnione podczas wykonywania prac mogą wpłynąć na jakość użytkowania całej bramy. Warto montaż przemysłowych bram wjazdowych powierzyć odpowiednim specjalistom, którzy będą odpowiedzialni za ich produkcję lub też mają w tym doświadczenie. Nie zawsze producent zapewnia montaż elementów, jakie można od nich bezpośrednio zakupić.