Menu

Jaki headset do pracy?

5 stycznia, 2020 - Uncategorized

Wybierając słuchawki z mikrofonem na nasze słuchawki do pc, możemy okazyjnie zdecydować się na rozwiązania tańsze, czy kompromisowe. Jednakże gdy mają one być słuchawkami do pracy w biurze, sprawa może być znacznie bardziej problematyczna poprzez długie godziny użytkowania. Dla pracownika call center czy biura obsługi klienta, słuchawki takie stanowią główne narzędzie pracy przez całą zmianę, która często może oznaczać jedynie przerwę na lunch. 

Czym się kierować?

By sprostać temu wymaganiu technologicznemu firmy takie jak Axtel oferują szereg rozwiązań w swoich układach Unified Communications. Zaczynają się one na przemyślanym projekcie i konstrukcji, a kończą na zastosowanych technologiach i systemach. Podczas wyboru naszego modelu powinniśmy rozejrzeć się przede wszystkim za tymi, które spełniają nasze wymagania, ale nie szczędzić również inwestycji w podstawowe funkcje. Zwłaszcza jeśli myślimy także o dobrze pracowników.

Słuchawki do biura i słuchawki usb powinny być przede wszystkim wygodne. Nie sposób wyobrazić sobie, że ktoś wykonuje pełną zmianę na tanich zamiennikach prawdziwych słuchawek, których jedyną zaletą jest poprawne działanie po podłączeniu. Potrzeba zastosowania o maksymalnej ergonomiczności i wygodzie stosowania. Najlepiej jeśli te połączone są z lekką wagą, która sprawi iż nasze słuchawki nie będą przez nas odczuwalne podczas noszenia. 

Słuchawki z mikrofonem usb i słuchawki do telefonów stacjonarnych powinny by stworzone obecnie w myśl zasady Plug&Play. Oznacza to, że po kupieniu i dostarczeniu powinno minąć maksymalnie mało czasu pomiędzy wyjęciem a rozpoczęciem użytkowania. Słuchawki w standardzie Plug&Play będą działać na lwiej większości urządzeń od razu po podłączeniu. Nie będą także wymagały konfiguracji, ani specjalistycznej wiedzy technicznej od pracownika, który może skupić się na swoim zawodzie. Należy wszak pamiętać, że takie osoby nierzadko pracują swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi, a nie elektronicznymi i nie powinny się męczyć przy użytkowaniu jakiegokolwiek sprzętu czy każdorazowo wzywać pomocy.

Redukcja szumów jest również kluczowa

Słuchawki na usb, które kupimy sobie do pracy, powinny także redukować szum. Przyjemność rozmowy powinna być maksymalna zarówno dla pracownika jak i jego rozmówców, nieważne czy jest to kolejna osoba do której dzwonimy z biura obsługi klienta, czy ważny partner biznesowy naszego gabinetu. Redukcja osiągalna jest zarówno za pomocą sprzętu (np. poprzez specjalne membrany) jak i elektronicznie (aktywna redukcja szumów). Najlepsze modele słuchawek do profesjonalnych zastosowań biznesowych będą posiadały wspomniane rozwiązania, tak by każda rozmowa była przyjemna i nie była zakłócana zgiełkiem innych rozmawiających. Jest to ważne, zwłaszcza gdy nasze środowisko pracy jest pełne innych ludzi. Mowa tu o konsultantach bankowych, pracownikach call center, a nawet właścicieli jednoosobowych biur w głośnym sąsiedztwie. W każdym z tych przypadków, będzie to funkcja nieoceniona. 

To jaka jest odpowiedź?

Idealne słuchawki nagłowne czyli headsety powinny łączyć wspomniane funkcje z jak najlepszą jakością głośników stereo lub mono, zależnie od naszego wyboru. Warto inwestować w dobrą jakość wykonania, by nie zmęczyć siebie i rozmówców.