Menu

Jakie względy decydują o tym, który telefon konferencyjny okaże się najlepszy. Czy marka Polycom to najlepsze rozwiązanie?

9 lutego, 2021 - Uncategorized
Jakie względy decydują o tym, który telefon konferencyjny okaże się najlepszy. Czy marka Polycom to najlepsze rozwiązanie?

Przy użyciu telefonu konferencyjnego, przede wszystkim zyskujemy możliwość realizowania spotkań biznesowych i to bez względu na to, w jakim miejscu przebywamy. Zaoszczędzimy tym samym sporo cennego czasu oraz pieniędzy. Co okazuje się być najważniejsze, kiedy należy wybrać odpowiedni model takiego sprzętu?

To, co najlepsze dla Twojego biznesu, czyli konferencyjny telefon Polycom

Nowoczesne telefony konferencyjne Polycom sprawiają, że przedsiębiorstwa są w stanie organizować służbowe spotkania, aczkolwiek bez konieczności wyjazdów. Wpływa to na redukcję kosztów, ale ma też przełożenie na środowisko naturalne. Bardzo istotne jest jednak to, iż bez odpowiedniego sprzętu nie uda się nam zorganizować profesjonalnej telekonferencji. Wymaga się tu bowiem najwyższej jakości dźwięku w trakcie połączenia. W wielu wypadkach, mowa tutaj o kontakcie dużej liczby osób w jednym momencie.

Warto wspomnieć, że urządzenia te nie przypominają klasycznych biznesowych telefonów. Brak im typowej dla tych sprzętów słuchawki, aczkolwiek posiadają specjalne głośniki oraz mikrofony, o pełno zakresowym zasięgu 360 stopni. Tym samym, w rozmowie może brać udział każdy, kto pojawi się w sali konferencyjnej. Rynek dostarcza nam odmienne modele tego typu sprzętów, dlatego zanim wybierzemy konkretny, powinniśmy pomyśleć o tym, jakie aspekty są kluczowe i będą miały największy wpływ na spełnienie naszych wymagań.

Wielkość pomieszczenia, w którym telefon będzie przez nas użytkowany

Zanim pochłoną nas poszukiwania odpowiedniego modelu telefonu, powinniśmy podjąć decyzję, w jakim miejscu będziemy organizować nasze telekonferencje. W sytuacji, kiedy nie jesteśmy przekonani co do konkretnego miejsca, a przy tym pragniemy, aby sprzęt ten był również mobilny, powinniśmy postawić na jeden z bezprzewodowych modeli.

Telefony konferencyjne Polycom, a także wszystkich innych marek, będą charakteryzować się dość różnorodnym zasięgiem. To właśnie on określa to, w jakiej odległości od urządzenia powinni znajdować się wszyscy ci, którzy mają czynnie uczestniczyć w rozmowie. W wypadku małych salek, w zupełności wystarczy zasięg od 2 do 4 metrów. Gdy mamy do czynienia z większym metrażem, najlepiej zdecydować się na takie telefony, które umożliwiają zbieranie dźwięku z większej odległości.

Co więcej, w wypadku wielu modeli telefonów będziemy mogli dodatkowo podbić zasięg, kiedy zajdzie taka konieczność. Wszystko to przy pomocy dodatkowych głośników i mikrofonów. Tym samym, odpowiednio przygotujemy do konferencji nawet te pomieszczenia biznesowe, które są bardzo duże.

Liczba osób, które mają wziąć udział w telekonferencji

To, jakiego zasięgu telefonu konferencyjnego będziemy potrzebować, będzie również uzależnione od ilości osób, które będą brać udział w rozmowie. W większości przypadków, dany model określa już konkretne liczby osób, które będą mogły być obsługiwane, a to najczęściej od kilku do kilkudziesięciu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek ograniczenia sprzętowe, te będą mogły być niwelowane wspomnianymi już głośnikami i mikrofonami. Małe konferencje powinny być bez problemu obsłużone przez zestawy głośnomówiące, a podłączymy je do smartfona za pomocą technologii Bluetooth. W przypadku wydarzeń stricte biznesowych, najlepiej sprawdzają się konferencyjne telefony Polycom.

Metoda łączności urządzenia z siecią

Jedną z większych zalet telefonów konferencyjnych jest to, iż spotkamy ich wiele różnych wersji. Oznacza to tylko, że z pewnością uda się nam odnaleźć dokładnie taki model, który sprawdzi się w wypadku infrastruktury technicznej, jaka panuje w naszej firmie. Na pewno będziemy w stanie wybrać ten właściwy i to niezależnie od panujących warunków. Biznesowe telefony spotykane są najczęściej w 3 podstawowych wersjach.

– Analogowe, które opierają swe działanie na sieci telefonicznej.

– Telefony IP, czyli te modele, które bazują na sieci VoIP (Voice Over Internet Protocol). Łączność za pomocą sieci internetowej.

– Telefony GSM. Pozostałe modele, które dysponują slotem na znaną wszystkim kartę SIM.