Menu

Jakiego rodzaju ekrany projekcyjne będą najlepszym wyborem?

24 czerwca, 2021 - Uncategorized
Jakiego rodzaju ekrany projekcyjne będą najlepszym wyborem?

Chociaż tak być nie powinno, ekrany projekcyjne są często pomijanym elementem, kiedy komponujemy własne kino domowe. Wydaje się nam po prostu, że wystarczy nam zwykła ściana pomalowana na biało. Pamiętajmy, że ekran zapewni nam lepszy obraz, niż w wypadku, kiedy po prostu rzucimy go na naszą ścianę. Które modele ekranów projekcyjnych będą najlepsze dla naszego kina domowego?

Zanim wybierzemy konkretny egzemplarz pamiętajmy, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje. Warto wiedzieć o tym, że mamy tutaj do wyboru przynajmniej kilka ciekawych rozwiązań. Ekrany projekcyjneoferują sobą wiele możliwości, jednak mogą prezentować różne zastosowanie. Mając na względzie ich ilość, z pewnością uda się nam znaleźć najlepsze wyjście w naszej sytuacji.

Ekrany projekcyjne ustawianie na statywie – modele przenośne

To nic dziwnego, że ekrany na statywie są coraz popularniejsze. Są one pierwszym wyborem wszystkich entuzjastów kina domowego, a przy tym wolą zamienić swój telewizor na projektor i ekran, zapewniający powierzchnię projekcyjną odpowiednich rozmiarów. Dzięki temu, możliwe jest korzystanie z ekrany o ogromnej przekątnej, a przy tym bez konieczności wygórowanego wydatku. Będzie to na pewno idealne rozwiązanie, jeżeli chodzi o sale konferencyjne lub szkoleniowe.

Dzięki matowej powierzchni ekranu w białym kolorze, ekran można wykorzystywać bez względu na to, jak silne oświetlenie jest w pomieszczeniu. Z kolei czarna rama jest dodatkowym elementem, który może wydatnie wesprzeć koncentrację wzroku na wyświetlanym obrazie. Zwykle ekrany mają zainstalowane nowoczesne układy, które umożliwiają korekcję poziomu obrazu, a także problem trapezu.

Ekrany projekcyjne rozwijane automatycznie

Ekrany, które umożliwiają automatyczne (elektryczne) rozwijanie, są bardzo popularnym elementem różnych sal wykładowych, szkół, ale też biur. To bardzo wygodne i przydatne rozwiązanie w niemalże każdej instytucji, dzięki czemu jakość obrazu jest o wiele lepsza. Jeśli decydujemy się na właśnie taki model ekranu, pamiętajmy o tym, aby mieć na uwadze powierzchnię projekcyjną kąt widzenia, a także przejrzystość ekranu. Każdy aspekt, który wpływa na widoczność ekranu będzie istotny.

Stawiając na ekran wysokiej jakości, na pewno uzyskamy lepszy obraz, nawet jeśli będziemy korzystać z projektora z niższej półki. Jeśli jesteś kinomanem, który pragnie mieć swą własną salę kinową w domu lub w mieszkaniu, zdecydowanie doceniasz ten produkt. Będzie to też ciekawa alternatywa dla wszystkich entuzjastów gier komputerowych. Z pewnością z uznaniem spojrzą na obrazy gry na ponad 100 calowym ekranie, gdyż to kilkakrotnie więcej niż monitor lub telewizor. Ekrany tego typu nie są skomplikowane w obsłudze, gdyż możemy sterować nimi przy pomocy pilota lub przełącznika na ścianie.

O czym jeszcze warto pamiętać, jeżeli chodzi o ekrany projekcyjne?

Współdziałanie projektora, a także ekrany do kina domowego, ma gwarantować nam zarówno wyraźny, jak i sporych rozmiarów obraz. Jeśli szczególnie zależy nam dwóch aspektach, opłaca się zakupić projektor o krótkiej ogniskowej. To pozwoli nam na ustawienie go tak blisko ekranu, że każdy seans będzie najmożliwiej komfortowy. Co więcej, taki ekran ustawimy nawet w pomieszczeniach, które posiadają szczególnie mały metraż, a to np. instalując go na suficie. To sytuacja, kiedy jedną  opcji jest ekran ustawiany na statywie.

Jeżeli zdecydujemy się na najlepszy na rynku zestaw – projektor oraz ekran projekcyjny, będziemy mogli pozwolić sobie na wyświetlanie filmów i seriali nie tylko w jakości full HD, ale też 4k, a nawet i 8k. Chociaż nie każdy ma świadomość tego, aczkolwiek możemy również zdecydować się na projektor bezprzewodowy. Zasada ich działania polega na streamingu obrazu z innych urządzeń. Tak naprawdę, nie ma tutaj żadnych ograniczeń – może być to smartfon, laptop, konsola, czy też jakikolwiek inny odtwarzacz.