Menu

Łuszczyca – jak jej zapobiec?

26 stycznia, 2021 - Uncategorized

Łuszczyca jest bardzo nieprzyjemną dolegliwością, która ma charakter nawracający. Warto zatem pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry, aby w jak największym stopniu wyeliminować możliwość powrotu tej przypadłości.

Jakie preparaty używać na łuszczycę?

Wszelkiego rodzaju kosmetyki, które powinno się stosować na łuszczycę, mają odpowiednie właściwości złuszczające. Sprawiają one, że skóra staje się sprężysta, wygładzona i co najważniejsze, również nawilżona. Taki krem na łuszczycę, powinien zatem zawierać w sobie wyciąg borowinowy i wodę mineralną siarczkową. Połączenie tych składników, skutecznie działa na wszelkiego rodzaju dolegliwości, jakie występują podczas pojawienia się łuszczycy. Oczywiście, najbardziej istotną rolę w walce z tą przypadłością odgrywać będzie leczenie farmakologiczne, jednak takie preparaty, mogą je w doskonały sposób wspomóc.

Jednocześnie, warto pamiętać, aby kosmetyki na łuszczycę, stosowane były regularnie. Powinno się je nakładać co najmniej dwa razy w ciągu dnia. Systematyczność sprawi, że ich działania będzie o wiele skuteczniejsze.