Menu

Majorka – Smocze Jaskinie

23 lipca, 2020 - Uncategorized
Majorka – Smocze Jaskinie

Tak wielu ludzi marzy o Majorce. Niektórzy już niejednokrotnie odwiedzili tę wyspę, a są i tacy, którzy właśnie planują tam urlop. Co robić na Majorce, aby się nie nudzić, by dobrze wykorzystać tę okazję, ten czas wypoczynku? Na pewno warto zwiedzić Smocze Jaskinie.

Jaskinia Smoka – co warto na jej temat wiedzieć?

Na terenie Majorki znajduje się aż blisko 200 jaskiń. Jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych jest z całym przekonaniem Jaskinia Smoka. W jaskiniach panuje stała temperatura, która wynosi mniej więcej 18 – 20 stopni Celsjusza. I tak jest przez cały rok. Jeśli więc ktoś wybiera się na tę wyspę i nadal nie wie, co zwiedzić na majorce, musi koniecznie wziąć pod uwagę te właśnie jaskinie. Najbardziej turystów zachwycają dość dziwne formy stalaktytów i stalagmitów. Gdy są podświetlone, wyglądają jeszcze ciekawiej. Należy podkreślić, że Smocze Jaskinie znane były już w średniowieczu. Pierwsza mapa jaskini została stworzona w 1880 roku. Wycieczka po Cuevas del Drach to odcinek około 1200 metrów. Na tę trasę trzeba zarezerwować sobie blisko godzinę. Należy przygotować się tu również na przeprawę łódką, która odbywa się po jeziorze Martel. Atrakcją tego miejsca jest koncert muzyki klasycznej, który jest wykonywany przez muzyków znajdujących się na łodzi. Dziś organizowane są bardzo różne wycieczki po Majorce. Te obejmują między innymi wycieczkę do Jaskini Smoka. Jeśli więc przykładowo ktoś nie wie, w jakim kierunku ma podążać, może bez problemu skorzystać z oferty przewodników i innych organizatorów wycieczek. Z pewnością w ten sposób będzie łatwiej i wygodniej poznać je od strony ich historii i nie tylko.

Dlaczego warto wybrać się do Jaskini Smoka?

Niektórzy turyści Majorkę kojarzą głównie z lazurową wodą i piaszczystą plażą. Ten biały, gorący piasek tak bardzo zapada im w pamięci. Faktycznie takie widoki to tam codzienność. Jednak należy mieć na uwadze to, że będąc w tak wyjątkowym miejscu, warto też co nieco zwiedzić, a zwiedzać naprawdę jest co. Świetnym przykładem jest tu właśnie wspomniana Jaskinia Smoka. To fantastyczne, historyczne, wyjątkowe miejsce do zwiedzania zarówno dla dużych, jak i małych. Każdy, kto wybiera się na Majorkę, powinien tak zagospodarować czas, by móc wybrać się również do jaskini. Dobrze zaplanowane i zorganizowane wakacje na Majorce, to nie tylko gwarancja dobrego samopoczucia, ale również wypoczynku i poznania miejsc, które jak najbardziej na to zasługują. W dzień zwiedzanie, w nocy imprezy do białego rana, a między czasie wypoczynek na gorącym, białym piasku. Taki urlop to marzenie wielu osób, wielu Polaków. Dziś jest tak bardzo realne. Urlop na Majorce wcale nie jest tak drogi, porównując go z wypoczynkiem w Polsce. Majorka to jednak coś więcej niż polskie, nadmorskie miejscowości. Sama nazwa wyspy robi ogromne wrażenie.

Osoby, które mają problem z tym, co zobaczyć na Majorce, powinny prześledzić przewodniki i blogi osób, które Majorką są zafascynowane. Na pewno będą dobrą podpowiedzią dla tych, którzy jeszcze nigdy nie byli na tej wyspie i niewiele o niej słyszeli. Z jednej strony podróż na Majorkę jest wielkim wyczynem. W końcu dzieli nas od niej spora odległość. Lepiej więc wszystko dobrze zaplanować, a takie punkty na mapie jak wspomniana Jaskinia Smoka, wyraźnie zaznaczyć. To obowiązek na liście miejsc do zwiedzenia. Wybierając się na Majorkę, trzeba zarezerwować sobie tyle czasu, by móc nie tylko poleżeć na plaży, ale również jak najwięcej zobaczyć, zwiedzić, zrobić zdjęcia i wiele o wyspie tej się dowiedzieć.