Menu

Materac rehabilitacyjny – jak wybrać?

12 kwietnia, 2021 - Uncategorized

Wybór odpowiedniego materaca rehabilitacyjnego może wydawać się trudnym zadaniem. Jednak wiedząc, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, nie powinien już przysporzyć wiele problemów. A zakup odpowiedniego materaca jest wart zgłębienia wiedzy, biorąc pod uwagę, że na szali leży nasze zdrowie. Czym więc powinieneś kierować się przy wyborze materaca rehabilitacyjnego?

Czym właściwie jest materac rehabilitacyjny?

Materac rehabilitacyjny wielu może kojarzyć się jedynie z osobami obłożnie chorymi, które całe dnie spędzają w łóżku. Jednak niekoniecznie tak jest. Polecany jest osobom borykającym się z problemami kręgosłupa czy układu ruchu. Wielu fizjoterapeutów dedykuje go osobom, u których sen na tradycyjnym materacu wywołuje dyskomfort.

Po materac rehabilitacyjny powinny sięgnąć osoby, które:

Czym kierować się przy wyborze materaca rehabilitacyjnego?

Wybór każdego rodzaju materaca niesie ze sobą konieczność zapoznania się z najważniejszymi parametrami każdego z nich. Dzięki temu możemy dopasować produkt do ciała, które szybko nam się odwdzięczy w postaci lepszej kondycji i samopoczucia. Jednak wybór materaca rehabilitacyjnego wymaga od nas szczególnego zastanowienia. W końcu w wielu przypadkach to właśnie od niego może być uzależniona szybkość, z jaką powrócimy do pełni sił.

Podczas zakupu materaca rehabilitacyjnego zwróć uwagę na:

Dlaczego odpowiednia wentylacja materaca jest ważna?

Jako że po materac rehabilitacyjny bardzo często sięgają osoby, które w łóżku spędzają sporo czasu, musi on mieć doskonałe możliwości wentylacji powietrza. Wpływa ona nie tylko na zwiększenie komfortu, choć to również ma istotne znaczenie, ale przede wszystkim na stan zdrowia osoby leżącej.

Przyczyny bólu pleców – czy odpowiada za niego materac?

Zdrowa osoba spędza w łóżku około 7 godzin dziennie. Jest to spora ilość czasu, dlatego pozycja, w której śpimy, a także powierzchnia mają ogromne znaczenie. Łatwo się domyślić, że w przypadku osób chorujących, u których czas przebywania w łóżku znacznie się wydłuża, elementy te mają jeszcze większe znacznie. To właśnie z myślą o osobach borykających się z problemami zdrowotnymi zostały stworzone materace rehabilitacyjne. Nie oznacza to jednak, że mogą korzystać z nich tylko i wyłącznie osoby borykające się z poważnymi urazami.

Ból pleców jest jasnym sygnałem, że materac, na którym śpimy każdej nocy, nie jest dopasowany do naszego ciała. W takiej sytuacji należy go niezwłocznie wymienić, aby bóle kręgosłupa czy odcinku szyjnego nie przerodziły się w coś groźniejszego. Ratunkiem w takiej sytuacji może okazać się materac hevea model rehabilitacyjny dostępny w ofercie sklepu internetowego mifili.pl.

Materac rehabilitacyjny lateksowy – jak dba o Twoje plecy?

Powierzchnia materaca lateksowego doskonale dopasowuje się do kształtu kręgosłupa, dzięki czemu uśmierza ból towarzyszący każdej nocy. Mimo że jest niezwykle elastyczny, posiada również doskonałe właściwości podpierające nasze ciało. Dzięki niemu jesteśmy w stanie powstrzymać powstawanie wielu schorzeń i naprężeń w organizmie, które niezwykle często powstają u osób niezwracających uwagę na jakość powierzchni, na której śpią.

Pod względem dbałości o nasze zdrowie materac rehabilitacyjny lateksowy posiada jeszcze inną, niezwykle istotną cechę – orporność na pleśń i wszelkiego rodzaju roztocza. To oznacza, że jest doskonałym wyborem dla osób borykających się z alergiami. Jest bardzo łatwy w utrzymaniu higieny, co również ma ważne znaczenie dla obłożnie chorych.

Wybierając materac rehabilitacyjny lateksowy, nie tylko pomagamy wrócić naszemu organizmowi do pełni sił, ale również chronimy go przed licznymi dolegliwościami.