Menu

Naturalne mydła w płynie – czym się kierować

24 stycznia, 2020 - Uncategorized

Naturalne mydła w płynie coraz częściej pojawiają się w sklepach i drogeriach. Najczęściej jednak można kupić je w firmowych sklepach producentów oferujących naturalne kosmetyki. Czym się kierować przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Czym najczęściej kierujemy się przy wyborze mydła?

Mydła w płynie wybierane są dość często przez użytkowników. Nie ma w tym niczego dziwnego – są znacznie wygodniejsze w użyciu niż mydła w kostce, poza tym ich przechowywanie jest znacznie estetyczne i higieniczne. Jednak, czy zwracamy na jakieś szczegóły podczas kupowania mydła? Raczej nie, a najczęściej kierujmy się:

Skład naprawdę ważny

Kupując mydło należy sprawdzić skład. Zasada jest bardzo prosta, nawet dla osób, które w ogóle nie wiedzą jakie składniki powinny się w mydle znajdować, a jakich nie powinno być: im krótszy skład, tym lepiej.

Mydło w płynie nie powinno obciążać skóry. Mydła naturalne nie przesuszają skóry i są dla niej bezpieczne. Najczęściej naturalne mydła w płynie posiadają na etykiecie informacje takie jak mydła firmy Yope: 98% składników pochodzenia naturalnego oraz o niskim stopniu przetwarzania. Widząc taką informację, można być spokojnym – mydło jest z najwyższej półki!

Co powinno zawierać naturalne mydło?

Naturalne mydła w płynie mają dopracowaną formułę. Najczęściej występującymi składnikami są np.: gliceryna roślinna, witaminy, w tym B5, allantoina oraz naturalne wyciągi z ziół. Gliceryna jest ważna, ponieważ odpowiada za nawilżenie i uelastycznienie skóry, z kolei witaminy łagodzą wszelkie podrażnienia i sprawiają, że dłonie wyglądają na odżywione. Z kolei wyciągi ziół zapewniają piękny zapach. Jakie zapachy najczęściej goszczą w naturalnych mydłach do rąk? Cynamon, figa, werbena i wanilina absolutnie królują! 

Naturalne mydła w płynie nie muszą być drogie!

Wiele osób jest zdania, że naturalne mydła w płynie musza być znacznie droższe niż te klasyczne, drogeryjne. Tymczasem nie do końca jest to zgodne z prawdą. Oczywiście, najczęściej  mydła naturalne są nieco droższe niż najtańsze mydła z drogerii, jednak na rynku jest ogromna grupa mydeł w płynie znacznie droższych niż mydła naturalne. Warto zatem wybierać z głową, dbają o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.