Menu

Oferty firm obsługujących eventy

27 lutego, 2020 - Uncategorized

Szukasz firmy, która profesjonalnie zajmie się obsługą techniczną Twojej imprezy? Na rynku jest wiele firm, które oferują tego typu usługi. Jednak, przy wyborze trzeba bardzo uważać – nie każda firma zapewnia kompleksową obsługę imprezy, a większości z nas przecież to właśnie na tym zależy. Co oferują najlepsze firmy eventowe? Przekonajmy się!

Kompelskowa obsługa imprezy – czyli jaka?

Na czym polega kompleksowa obsługa techniczna imprez Warszawa? To zależy oczywiście od konkretnych firm. Dla jednych kompleksowa obsługa będzie oznaczała wyłącznie dysponowanie sprzętem i wypożyczanie go, inna oprócz sprzętu zaoferuje również obsługę imprezy w wyznaczonych obszarach.

Kompleksowość usługi często polega na tym, że firma może zaoferować obsługę techniczną różnorodnych imprez: od imprez firmowych, poprzez imprezy okolicznościowe, a skończywszy na konferencjach i spotkaniach biznesowych. Bez względu czy chodzi o bardziej kameralne spotkanie, czy koncert na dużej scenie, dobra firma powinna sobie poradzić.

Oświetlenie, tłumaczenia symultaniczne, sceny, wielkoformatowe ekrany diodowe – to kolejne obszary, w jakich działają firmy obsługujące imprezy. Wybierając firmę, warto skontaktować się przynajmniej z kilkoma, aby móc porównać ofertę i wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej korzysta.

Możliwość wypożyczenia sprzętu

Często zdarza się, że nie potrzebujemy sceny, ani profesjonalnej obsługi technicznej, brakuje nam wyłącznie sprzętu. Czy istnieje możliwość jego wynajęcia i do kogo trzeba się zwrócić? Oczywiście, istnieje wynajęcie sprzętu i często taka możliwość oferują właśnie firmy zapewniające obsługę eventów. Jakiego typu sprzęt można wypożyczyć? Najczęściej do dyspozycji klientów jest każdy rodzaj sprzętu potrzebny do zorganizowania mniejszej i większej imprezy – czy to konferencji, czy spotkania okolicznościowego, czy imprezy firmowej.

Telewizory LED – dobre firmy zajmujące się obsługa techniczną imprez, mają bardzo duży wybór telewizorów LED od różnych producentów i o różnej wielkości. Bez znaczenia, czy potrzebujesz telewizorów  50, 75 czy 85 calowych – dobra firma nie będzie miała z tym najmniejszego problemu.

Promptery – najczęściej wykorzystywane na konferencjach, stanowiąc podgląd podłogowy.

Oświetlenie – jeżeli chodzi o oświetlenie, najchętniej wypożyczane są listwy LED z możliwością zmiany kolorów, reflektory PAR, które najlepiej nadają się do podświetlania np. filarów. Dzięki nim można stworzyć bardzo ciekawa i klimatyczną przestrzeń. Sprawdzają się również do podświetlania rzeźb, czy innych instalacji. Do oświetlenia frontu sceny najczęściej stosuje się reflektory teatralne. Oświetlenie efektowe z kolei umożliwia ruchoma dekorację zarówno na ścianach, jak i na sufitach.

Nagłośnienie – żadna impreza nie może odbyć się bez nagłośnienia i nie ma znaczenia, czy chodzi o konferencje, czy imprezę masową na dużej scenie. Firmy eventowe oferują możliwość wyposażenia innowacyjnych sprzętów rozwiązań, wśród których znajdują się cyfrowe miksery cyfrowe oraz analogowe, stageboxy, riderowe oraz bezprzewodowe mikrofony, di-boxy, kolumny i wiele innych.

Dodatki – jeżeli chodzi o dodatki, firmy eventowe często pytane są np. o mównice lub pulpity. Pierwsze przydatne są oczywiście podczas przemówień, a więc najczęściej podczas różnorodnych gali, konferencji, a czasem również imprez firmowych. Pulpity przydają się na wydarzeniach muzycznych. Dodatki to również projektory, dzięki którym można wyświetlać treści na ścianach, a także kostki dziennikarskie.

Szukając dobrej firmy zajmującej się obsługą techniczna imprez w Warszawie, należy najpierw bardzo dokładnie określić swoje potrzeby. Firma eventowa nie musi dysponować wszystkim, czego byśmy potrzebowali. Dlatego najpierw określamy potrzeby, a następnie ustalamy z wybrana firmą, czy dysponuje ona takimi rozwiązaniami. Jeżeli najpierw znajdziemy firmę eventową, a później przedstawimy jej wysokie wymagania, może dojść do sytuacji, w której nie będzie mogła spełnić naszych oczekiwań, a na szukanie nowej firmy będzie już za późno.