Menu

Ortodoncja dziecięca na Żoliborzu – jakie aparaty na zęby może nosić Twoje dziecko?

1 października, 2019 - Uncategorized
Ortodoncja dziecięca na Żoliborzu – jakie aparaty na zęby może nosić Twoje dziecko?

Nowoczesna ortodoncja dziecięca na Żoliborzu, podobnie zresztą jak stomatologia dziecięca, pozwala eliminować wiele problemów z uzębieniem, wadami zgryzu czy problemami szczękowo-twarzowymi w naprawdę krótkim czasie. Jest to możliwe dzięki wysokiej klasy aparatom na zęby, które są niezwykle skuteczne w leczeniu ortodontycznym. Twoja dziecko może skorzystać z kilku popularnych modeli, o których warto dowiedzieć się nieco więcej. Sprawdź, jaki masz wybór!

Ortodoncja dziecięca na Żoliborzu – w jakich sytuacjach okazuje się pomocna?

Zanim jednak przejdziemy do aparatów ortodontycznych, powiedzmy nieco więcej na temat tego, czym tak naprawdę zajmuje się ortodoncja dziecięca na Żoliborzu. Otóż okazuje się, że jest to dziedzina równie ważna co stomatologia dziecięca, ponieważ umożliwia przywrócenie komfortu oraz zdrowia jamy ustnej u każdego dziecka – niezależnie od rodzaju i skali problemów, jakimi zostało ono dotknięte. Ortodonta dziecięcy zajmuje się wszelkimi problemami zgryzu, szczękowo-twarzowymi, a także związanymi np. z umiejscowieniem czy krzywizną zębów.

Ortodoncja dziecięca pomaga również w przypadku problemów z asymetrią twarzy, za bardzo wysuniętą lub cofniętą szczęką, przewlekłym oddychaniu ustami i w wielu, wielu innych problemach.

Aparat ortodontyczny – sposób na zdrowie Twojego dziecka!

Na leczenie ortodontyczna dziecka warto się zgłosić jak najszybciej – najlepiej tuż po dostrzeżeniu problemu, związanego ze zgryzem, szczęką czy twarzą. Im szybciej ortodonta i dentysta dla dzieci z Warszawy wykonają stosowne badania i ustalą plan leczenia, tym szybciej problem zostanie wyeliminowany, a Ty zyskasz pewność tego, że się on nie pogłębi.

Kluczem do sukcesu w leczeniu ortodontycznym jest oczywiście aparat na zęby, który ze względu na swoje właściwości, sprawdza się niezależnie od wieku czy problemu pacjenta. Dzięki rozwojowi medycyny i technologii, ortodonci dziecięcy, są w stanie zakładać dzisiaj bardzo różnorodne pod względem budowy aparaty na zęby, co daje Tobie oraz Twojemu dziecku spory wybór. Na co możesz postawić?

Klasyczna ortodoncja dziecięca na Żoliborzu, czyli metalowe aparaty na zęby

Już od wielu lat największą popularnością cieszą się metalowe aparaty na zęby, które są najtańszymi stałymi urządzeniami tego typu i zapewniają skuteczne leczenie – podobnie jak wszystkie inne urządzenia tego typu. Jednak pewnym problemem dla wielu użytkowników może być to, że metalowy aparat jest bardzo mocno widoczny na zębach i znacznie pogarsza estetykę uśmiechu – daje efekt tzw. „stalowego uśmiechu”, co może nie podobać się niektórym dzieciom.

Nowoczesna elegancja – aparaty porcelanowe i kryształowe

Ortodoncja dla dzieci w Warszawie to również alternatywa dla rozwiązań metalowych – aparaty porcelanowe i kryształowe, które chociaż są droższe, prezentują się o wiele bardziej estetycznie. Wynika to przede wszystkim z tego, że są mało widoczne na zębach, komponując się z ich kolorem. Dzięki temu uznawane są za aparaty estetyczne i polecane są tym osobom, którym najbardziej zależy na estetyce.

Najtańsze rozwiązania? Ruchome aparaty ortodontyczne

Alternatywą dla rozwiązań stałych są ruchome aparaty na zęby, jednak one nie znajdują zastosowania w przypadku każdego leczenia – niezbędne jest więc skonsultowanie się ze specjalistą, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie. Pamiętajmy, że zarówno stomatologia, jak i ortodoncja dziecięca ma na celu leczenie problemów i uzyskiwanie piękna oraz zdrowia uśmiechu w późniejszym czasie, dlatego też w większości przypadków najbardziej oczywistym rozwiązaniem powinien być właśnie metalowy aparat na zęby, za który zapłacisz najmniej.