Inne

Panele laminowane – do jakiego wnętrza?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi stawia na dawne i w pełni praktyczne parkiety drewniane. Na szczęście nie każdy dzisiaj chce utożsamiać się z dawnym rozwiązaniem, skoro dzisiaj pod ręką są zupełnie nowe metody, które sprawdzają się równie dobrze w praktyce. Warto zauważyć, że panele laminowane odgrywają coraz większą rolę i trzeba przyznać, że dzisiaj takie rozwiązania doskonale się sprzedają.

Inny schemat budowy

Jeśli popatrzymy na sam materiał, to na pierwszy rzut oka różnice nie są wcale tak widoczne. Jednak sam sposób budowy takiego panela, pokazuje nam pierwsze i najważniejsze różnice. Przede wszystkim sam materiał składa się z kilku różnych warstw. Dzięki temu panele te są odpowiednio wytrzymałe, a początkowa warstwa podkładowa odpowiednio chroni całe podłoże przed naprężeniem. Oczywiście takie naprężenia zawsze uszkadzają materiał, na szczęście nawet podczas laminowania czy lakierowania takowe naprężenia nie powstaną. Inną warstwą odpowiadającą w całości za wytrzymałość podłogi jest płyta nośna. Jest to bardzo sprasowane włókno drzewne, dzięki czemu panel nabiera swojej wytrzymałości.

Odpowiednia estetyka

W przypadku takiego wyboru mamy również możliwość dobrania własnego koloru, co sprawia, że wnętrza stają się bardziej jasne lub ciemne, wszystko w zależności od naszego wyboru. Taka nowoczesna podłoga jest odpowiednio chroniona przed ścieraniem. Materiał nałożony bezpośrednio na podłoże jest w stanie zapewnić trwałość na długie lata. Wszystko jest możliwe dzięki wysokiej klasy materiałowi, który sprawdzi się w każdych warunkach.

Udostępnij

O autorze