Menu

Rynek nieruchomości w Polsce – czy mamy szansę kupić coś odpowiedniego dla siebie?

18 maja, 2020 - Uncategorized

Jesteś na etapie planowania zakupu mieszkania? Zastanawiasz się, jak aktualnie prezentuje się rynek nieruchomości w naszym kraju? Nie wiesz, czy masz szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Ci wielu cennych informacji.

Rynek nieruchomości w Polsce – co warto o nim wiedzieć?

Rynek nieruchomości w naszym kraju ma się bardzo dobrze. W nowe budownictwo inwestuje większość miast i nie mówimy tutaj nie tylko o tych największych aglomeracjach. Mniejsze miasta i miasteczka również nie wypadają gorzej pod względem dostępności mieszkań. Taki rozkwit rynku nieruchomości to oczywiście zasługa konsumentów, którzy coraz chętniej decydują się na zakup. Taka decyzja nie powinna jednak nikogo dziwić.

Aktualnie koszty najmu mieszkań sięgają około trzech tysięcy złotych miesięcznie. Zamiast płacić komuś tak wysoki czynsz, lepiej kupić mieszkanie na raty i zamiast comiesięcznego czynszu, płacić za ratę mieszkania olsztyn centrum. Do takich wniosków dochodzi coraz więcej osób, więc wzrosło zapotrzebowanie na mieszkania na sprzedaż, ale także ilość kolejnych inwestycji. Aktualnie budynki mieszkalne stawiane są w ekspresowym tempie, co oznacza, że dostępnych jest coraz więcej mieszkań i może po nie sięgnąć każdy, kto ma taką chęć.

Rynek nieruchomości w Polsce – co dokładnie ma nam do zaoferowania?

Wystarczy dobrze rozejrzeć się w zagadnieniu, by dojść do wniosku, że wybór dostępnych nieruchomości jest bardzo duży. Ogólnie do wyboru mamy mieszkania z rynku pierwotnego oraz mieszkania z rynku wtórnego. Mieszkania z rynku pierwotnego to lokale nowe, najczęściej w stanie surowym, które sprzedawane są bezpośrednio od dewelopera. Kupując takie mieszkanie, musimy liczyć się z koniecznością jego wykończenia, ale ma to też swoje zalety, ponieważ możemy urządzić mieszkanie zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Mieszkania z rynku wtórnego to mieszkania używane, które sprzedawane są przez właścicieli. W tym przypadku najczęściej są to mieszkania w starszym budownictwie, czasami po przejściach, co jest jednoznaczne z koniecznością wykonania remontu. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku wybór mieszkań jest bardzo duży.

Znajdziemy tutaj kawalerki, które sprawdzają się dla singli. Nie brakuje też odrobinę większych mieszkań, które sprawdzają się w przypadku par. Na tym jednak nie koniec, ponieważ do wyboru mamy także mieszkania kilkupokojowego, więc nawet wielodzietne rodziny mogą znaleźć coś dla siebie.

Rynek nieruchomości w Polsce – znajdziemy takie mieszkanie, jakie nam się marzy, czy nie?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się formalnością, ponieważ z powyższych informacji można wywnioskować, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Aby tak się stało, wystarczy odpowiednio zabrać się za szukanie mieszkania.

Co to oznacza? Na pewno szukając idealnego mieszkania, musimy jasno określić swoje oczekiwania, czyli to jaki metraż nas interesuje, jaki rozkład pomieszczeń, jaka lokalizacja. Jeśli później uwzględnimy te parametry przy szukaniu, mamy szansę znaleźć takie mieszkanie, o jakim marzyliśmy.