Menu

Skuteczne tabletki na erekcję, czyli jakie?

9 marca, 2020 - Uncategorized

Erekcja to gotowość penisa do odbycia stosunku seksualnego. Podczas wzwodu penis się powiększa i twardnieje, ponieważ do ciał jamistych napływa krew. Aby móc osiągnąć erekcję musi prawidłowo działać układ nerwowy i układ naczyniowy. Niestety nie zawsze mężczyzna mimo podniecenia jest w stanie osiągnąć erekcję lub ją utrzymać, dzieje się tak z bardzo różnych powodów. Co więcej takie dysfunkcje nie dotyczą tylko i wyłącznie starszym panów, jednak cierpią na takie problemy również mężczyźni w młodym wieku. Czy tabletki na erekcje będą w tym wypadku dobrym rozwiązaniem?

Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji są definiowane jako niemożliwość osiągnięcia wzwodu, co powoduje, że nie można odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Szacuje się, że takie problemy dotykają około 2 milionów mężczyzn w Polsce, choć statystyki niekoniecznie mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ większość panów po prostu nie zwraca się o pomoc do lekarza. Choć zaburzenia erekcji nazywa się impotencją, nie są tym samym i nie warto używać takich sformułowań zamiennie.  W dzisiejszych czasach zarówno impotencję, jak i zaburzenia erekcji można skutecznie leczyć. Medycyna w tej kwestii bardzo szybko posuwa się do przodu i nie warto się przesadnie martwić i wpadać w depresję.

Przyczyny problemów z potencją

Przyczyny występowania zaburzeń erekcji mogą mieć różne podłoże – psychiczne lub fizyczne. W przypadku tego drugiego niekiedy tabletki na erekcję będą wystarczające. Jeżeli chodzi o brak wzwodu to zazwyczaj takie dysfunkcje wiążą się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, metabolicznymi i endokrynologicznymi, neurologicznymi. Niestety sprawności seksualną może osłabiać także niezdrowa dieta, brak ruchu, siedzący tryb życia, a także używki. Niekiedy podłożem problemów z erekcją mogą być również czynniki związane z relacjami w związku, na przykład przez konflikty, zanik atrakcyjności partnerki, brak zaufania do drugiej osoby.

Czy branie tabletek na erekcję ma sens?

Chociaż tabletki na potencję kojarzą się większości z nas na pewno z popularną na całym świecie viagrą, to obecnie możliwości jest wiele. W aptekach i w sklepach internetowych dostępne są środki na erekcję nowoczesnej generacji, które zawierają takie składniki aktywne jak wardenafil lub tadalafil. Obecnie można bez przeszkód kupić tabletki na erekcję bez recepty i to przez Internet. Oczywiście w tym wypadku warto zachować ostrożność i wybierać takie preparaty, które pochodzą od sprawdzonego producenta. Zaleca się oczywiście przed zażyciem takich tabletek skonsultować się ze specjalistą, bo nie każdy środek będzie skuteczny i co ważniejsze bezpieczny. Lekarz seksuolog dokona analizy naszego stanu zdrowia, dzięki temu będzie mógł zlecić odpowiednie leczenie. W ten sposób możemy zyskać gwarancję, że środki na potencję będą skuteczniejsze.