ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 czerwca.

KLASY III - 8.30

KLASY II - 9.30

KLASY I - 10.30

Natomiast rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r.

KLASY III - 8.30

KLASY II - 9.15

KLASY I - 10.00

Dodatkowy nabór do klasy o profilu sportowym - squash

WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

Wyniki egzaminu gimnazjalnego zostały już ogłoszone. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którym udało się osiągnąć lepsze wyniki od średniej wyników w mieście.  Z niektórych przedmiotów egzamin wypadł naprawdę świetnie.  Naszym uczniom życzymy wielu sukcesów.

Poprawiony: sobota, 25 czerwca 2016 20:36

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO KLAS SPORTOWYCH W GIMNAZJACH

Informuje się, że próby sprawności fizycznej do klasy sportowej o specjalności squash oraz koszykówka w naborze uzupełniającym odbędą się w następujących terminach:

•      Próbę sprawności fizycznej do wszystkich klas sportowych o specjalności koszykówka przeprowadzi w dniu
  • 25 lipca o godzinie 10.00 Gimnazjum nr 18 przy ul. Kłodnickiej (sala gimnastyczna)
  •      Próba sprawności fizycznej do klasy sportowej squash zostanie przeprowadzona w dniu
  • 25 lipca o godzinie 10.00 w Centrum Sportowym Hasta La Vista przy ul. Góralskiej 5 we Wrocławiu
Poprawiony: wtorek, 14 czerwca 2016 06:26

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

9.06. w czwartek odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Na 20 stoiskach uczniowie zaprezentowali kraje niemieckiego obszaru językowego: Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Lichtenstein. Mogliśmy zobaczyć prezentacje multimedialne, plakaty, zdjęcia, rysunki, malunki i mapy, poczytać zamieszczone informacje i odpowiedzieć na pytania, rozwiązać zagadki, quizy, które były częścią każdego stanowiska. Na każdym stanowisku można było wypróbować specjałów kulinarnych danego kraju: własnego wypieku chleby, ciasta, omlety. Samodzielnie wykonane sałatki, sosy i pyszne kolorowe desery. Pomysłowość stoisk była ogromna, łącznie ze strojami regionalnymi niektórych dziewcząt. Przy muzyce i degustacji przygotowanych smakowitości  odwiedzający mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych. Zostało wybrane najbardziej atrakcyjne stanowisko prezentujące dany kraj. I tutaj królowały stanowiska przygotowane przez klasy 1i , 1b, 2b i 2c. Gratulujemy kreatywności.

W marcu odbył się szkolny konkurs Wiedzy o Niemczech, najlepsza trójka uczniów reprezentowała naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie „Podróż przez Niemcy-przygoda z wiedzą” Nasza drużyna zajęła 4. miejsce. Biorąc pod uwagę, że byli to uczniowie klasy I, którzy dopiero zaczęli przygodę z nauką języka niemieckiego, należy im pogratulować i życzyć dalszych sukcesów.

W marcu odbył się również ogólnopolski konkurs języka niemieckiego Sprachdoktor, wysokie lokaty uczniów naszej szkoły są również powodem do dumy.

Przed nami jeszcze konkurs Mistrz Słownictwa klasy I, II i III, po 15.06 dowiemy się, kto zdobył to zaszczytne miano.

WSPÓŁPRACA

Who's Online