EGZAMIN DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ

UWAGA!

Egzamin do klasy dwujęzycznej  z językiem włoskim odbędzie się 30 maja 2016 r. o godzinie 9.00 w salach D14, D15, D16 na pierwszym piętrze. Prosimy o odczytanie list z nazwiskami przy wejściu do szkoły w celu sprawdzenia, gdzie uczeń ma egzamin.  Proszę również pamiętać o zabraniu legitymacji szkolnej.

Poprawiony: środa, 25 maja 2016 12:19

II miejsce w konkursie ,,Biało – czerwone wspomnienia”

18 maja 2016r. odbył się w Żórawinie konkurs ,,Biało – czerwone wspomnienia”, w którym uczniowie Julia Majtyka, Adrianna Ingielewicz i Adrian Chmielewski zajęli II miejsce. Konkurs poświęcony był książce Ryszarda Filipowicza, prezesa Dolnośląskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, pt. ,,Rodzina Baranowskich”. W konkursie brały udział szkoły zrzeszone w Dolnośląskiej Rodzinie Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Przewodniczącym jury był sam autor Pan Ryszard Filipowicz, a towarzyszyli mu pracownicy wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Agnieszka Maziarska

Nauczyciel historiialt

Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2016 07:52

Dolnośląski XI Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

W dniu 12 maja 2016 roku odbył się po raz jedenasty Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej. W tym roku na konkurs przybyła rekordowa liczba 19 drużyn z Wrocławia i okolic. Konkurs przebiegał pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Światowego Związku Żołnierzy AK. Współorganizatorami byli wrocławski IPN i X Wrocławski Pułk Dowodzenia. Nagrodę główną – wyjazd do Wilna, ufundowało Stowarzyszenie Odra – Niemen.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Przemysław Kowalski, Gimnazjum nr 9, Wałbrzych

II miejsce: Mikołaj Sołkiewicz, Gimnazjum 14, Wrocław

III miejsce: Aleksandra Majdan , Gimnazjum nr 18, Wrocław

Laureaci drużynowi:

I miejsce : Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy   alt

II miejsce : Gimnazjum 39, Wrocław

III miejsce : Gimnazjum nr 1 w Czernicy

Szczególnie cieszymy się z sukcesu Oli Majdan, uczennicy klasy 3d. Gratulujemy!

Agnieszka Maziarska

alt

Poprawiony: poniedziałek, 23 maja 2016 07:41

Nabór do klasy o profilu sportowym - squash

Gimnazjum nr 18 im. Armii Krajowej ogłasza nabór do klasy sportowej dla dziewcząt i chłopców ze specjalnością – squash na rok szkolny 2016/2017.

Egzamin sprawnościowy odbędzie się 31 maja 2016 r. o godzinie 17.00

w klubie Hasta la Vista  (kort 31 i 32).

alt

Ponadto serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby na turniej squasha, który odbędzie się 21 maja o godzinie 10.00 w klubie Hasta la Vista. Wstęp wolny!

Spotkanie z rodzicami uczniów ubiegających się o przyjęcie do klasy ze squashem odbędzie się  24.05.2016 r. w auli szkolnej Gimnazjum 18.

Poprawiony: piątek, 06 maja 2016 21:49

REKRUTACJA DO KLASY SPORTOWEJ O PROFILU SQUASH

Gimnazjum nr 18 ( osiągające bardzo dobre wyniki z egzaminu gimnazjalnego) otrzymało zgodę na utworzenie w roku szkolnym 2016/17 kolejnego oddziału sportowego specjalność squash chłopców i dziewcząt.

W ramach klasy sportowej uczniowie mają 4 godziny w-fu w obiektach szkolnych i 6 godzin zajęć specjalistycznych ze squasha prowadzonych przez licencjonowanych trenerów w obiektach Hasta la Vista. Zajęcia dla uczniów są bezpłatne.

Wymogi formalne

Złożenie deklaracji przystąpienia do testu sprawnościowego do dnia 28.04.16 w Gimnazjum nr 18 - druki w sekretariacie szkoły.

Test sprawnościowy odbędzie się w dniu 31.05.2016 r. o godzinie 17.00 w hali Hasta la Vista - korty 32 i 31. Kandydaci przystępujący do testu sprawnościowego w dniu próby muszą przedstawić:

- zaświadczenie lekarskie poświadczające, że mogą uprawiać squasha;

- książeczkę badań sportowo-lekarskich.

Następnie po teście sprawnościowym należy dostarczyć oryginały wszystkich dokumentów zgodnie z procedurami obowiązującymi w mieście Wrocławiu.

Spotkanie z zainteresowanymi osobami odbędzie się w dniu 27.04.16 o godzinie 18.00 w auli szkolnej Gimnazjum nr 18 ul. Kłodnicka 36

Wszystkim zainteresowanym klasą ze squashem polecamy artykuł Wrocławski squash rośnie w siłę

zamieszczony w „Słowie Sportowym”

Poprawiony: niedziela, 24 kwietnia 2016 09:02