,,Młodzi głosują” w naszej szkole!

30.04 odbyły się w naszym gimnazjum prawybory prezydenckie w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej cyklicznie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie pt. ,,Młodzi głosują”. Projekt wyborów przygotowali i przeprowadzili uczniowie z klasy 3b pod kierunkiem p.A.Maziarskiej. Wybory poprzedziła akcja profrekwencyjna – lekcje o roli prezydenta w Polsce i znaczeniu wyborów dla demokracji w kraju poprowadzili sami uczniowie. Więcej informacji na facebooku.

Pomagamy spełniać marzenia

W piątek 8 maja po raz piąty w tym roku szkolnym klasa III g zorganizowała kiermasz, na którym sprzedawała ciasta własnego wypieku i naleśniki. W ten sposób wspiera  chorych podopiecznych wrocławskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Od września 2014 udało się zebrać prawie 2 tysiące 97 zł ! Niestety, podopieczna, pragnąca zobaczyć Istambuł, odeszła. Uzbierane pieniądze uczniowie zdecydowali się przekazać na realizację marzenia Kacpra, chcącego pływać z delfinami. Dochód z ostatnich dwóch kiermaszy przyczyni się do spełnienia marzenia Adama - chłopiec chce zwiedzić Airbus A 380 lub polecieć nim. Dziękujemy wszystkim, którzy skosztowali słodkości i wsparli podopiecznych fundacji.

OBIADY SZKOLNE MAJ CZERWIEC

OBIADY SZKOLNE - ABONAMENT MIESIĘCZNY

Obiad – 5,00  zł (dwa dania) - Nie ma możliwości wykupienia obiadów niepełnych (tzn. samych zup lub II dań).  - Taką ofertę można wykupić tylko u ajenta (stołówka szkolna).

• MAJ’ 2015        abonament miesięczny - 100,00 zł  (20 dni x 5,00 zł)    –  04-29.05.2015 r.
  • CZERWIEC’ 2015     abonament miesięczny - 85,00 zł  (17 dni x 5,00 zł)  –  01-25.06.2015 r.

Wykup abonamentu : przelewem na konto do 10 bieżącego miesiąca - wpłata na konto min. -  2  dni robocze przed rozpoczęciem stołowania 51 1020 5226 0000 6402 0416 1816

Wpłacamy wyliczoną kwotę tzn. : liczba dni x 5,00 zł = wpłacana kwota

Gimnazjum nr 18 im. AK   ul. Kłodnicka 36, 54-218 Wrocław  tytułem:   abonament  -obiady za m-c, nazwisko /imię/klasa,

UCZEŃ NIE OTRZYMUJE KARNETU OBIADOWEGOkarnety przekazywane są sukcesywnie (po zaksięgowaniu operacji bankowej na koncie szkoły) do Ajenta - STOŁÓWKA SZKOLNA.

Posiłki wydawane są  po okazaniu WAŻNEJ LEGITYMACJI SZKOLNEJ  i podaniu nr karnetu obiadowego.

Informacja o numerze karnetu pok. B8.

Zgłoszenia nieobecności  przyjmowane są  telefonicznie  do godz. 9.00  (71 798 67 09- sekretariat lub wew. 110 - kierownik).      ODPIS OD DNIA NASTĘPNEGO PO ZGŁOSZENIU TELFONICZNYM !!!!! W przypadku nieobecności dziecka w szkole istnieje możliwość wydania posiłku w pojemnikach jednorazowych - (pojemniki wydawane są odpłatnie na stołówce szkolnej)

Poprawiony: poniedziałek, 18 maja 2015 19:31

Konkurs KoALa

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie pod nazwą Australian Informatics Competition został w roku 2005 utworzony przez fundację Australian Mathematics Trust.

Pierwsza polska edycja została w roku szkolnym 2013/14 zorganizowana przez V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu jako zawody powiatowe dla gimnazjalistów. W roku 2014/15 konkurs rozszerzył zasięg na całą Wielkopolskę. W tym roku po raz pierwszy został rozegrany na Dolnym Śląsku i Opolszczyżnie, na zasadach zbliżonych do australijskiego oryginału.

Wzięło w nim udział 410 uczniów gimnazjów, a nasz reprezentant Norbert Świderski zajął III miejsce! Tym samym będzie członkiem czteroosobowej druzyny, która w czerwu podczas spotkania z Wielkopolską będzie reprezentować Dolny Śląsk.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 07:51

Sukces w konkursie języka niemieckiego

Uczennice naszego gimnazjum: Emilia Ernst, Ola Szewczuk Julia Szponar, Julia Miałkowska, Katarzyna Rydzewska i Małgorzata Rydzewska zajęły wysokie lokaty w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Sprachdoktor. Gratulujemy sukcesu!

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2015 20:10

WSPÓŁPRACA