www.gim18.wroclaw.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Październikowe wydanie gazetki APROPOS

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do lektury nowego wydania gazetki szkolnej. W numerze ciekawe wywiady, sprawozdanie z wycieczki, felietony...

alt

Link do strony gazetki szkolnej Apropos

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/apropos1/14/10/16/

 

KONKURS PIOSENKI WŁOSKIEJ PICCOLO SANREMO

Email Drukuj PDF

      Jak co roku Gimnazjum nr 18 ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych, kochających muzykę i śpiewanie po włosku, na konkurs piosenki włoskiej Piccolo Sanremo, który odbędzie się 20 listopada o godzinie 10.00. Z propozycją zwracamy się do wszystkich uczniów wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjów. Serdecznie zapraszamy.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się w zakładce KONKURSY.

Anna Weretelnik

 

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Email Drukuj PDF


       27 września 1939 r. rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Celem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji Burza, ale stworzenie siły moralnej , niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać II wojnę światową oraz czasy komunistycznej dyktatury.                                                                                           alt    

    Są wśród nas świadkowie historii, kombatanci, którzy działali w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego, przyczyniając się do zachowania polskości oraz wiary w Polskę wolną i niepodległą. Często za wierność tym ideałom zapłacili wysoką cenę.
Wspominamy Tych, którzy walczyli za Polskę.
   Uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszamy do Bazyliki Mniejszej pw. Świętej Elżbiety Węgierskiej na uroczystość poświęconą bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość rozpocznie się w najbliższą niedzielę  28.09.2014 r. o godzinie 18.00.                              

                                                                                                     Katarzyna Łapińska-Szymańska
                                                                                                             nauczyciel historii

Poprawiony: sobota, 27 września 2014 18:10
 

Zajęcia pozalekcyjne 2014/2015

Email Drukuj PDF

Informujemy, że w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE. znajduje się aktualny harmonogram zajęć pozalekcyjnych, do których zaliczają się:

  1. koła zainteresowań,
  2. zajęcia wyrównawcze
  3. zajęcia poszerzające wiedzę
  4. zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego
Poprawiony: wtorek, 23 września 2014 22:40
 

"Skrzydła" dzieciom

Email Drukuj PDF

 

 „Skrzydła” to program Caritas Polska zapewniający wsparcie dla najuboższychdla caritas uczniów. W Gimnazjum nr 18 troje dzieci korzysta z tej formy pomocy. Środki finansowe przeznaczone są na zakup szkolnych obiadów, przyborów, podręczników, odzieży. Dzięki takiej pomocy uczniowie mogą spokojne realizować obowiązki szkolne, a przy tym optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Więcej o realizacji programu Skrzydła na stronie:

   http://www.skrzydla.pl/

 

Poprawiony: wtorek, 23 września 2014 23:16
 


Strona 1 z 23

WSPÓŁPRACA

  

logo sw

 


Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości