zDolny Ślązak z języka angielskiego

logo zdolny slazak

W poniedziałek 2.11.15 odbył się szkolny etap zDolnego Ślązaka z języka angielskiego. Do konkursu zgłosiło się blisko 100 uczniów, którzy w pracowniach informatycznych odpowiadali na pytania testowe online. Do etapu powiatowego konkursu dostał się uczeń klasy 3i - Mikołaj Sadowski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

Smashing Pumpkin

smashing pumpkin logo

Smashing pumpkin???!!!

Nie, na pewno nie! W naszej szkole jednym z priorytetów jest wzbogacanie życia o nowe, ciekawe i czerpiące z wielu kultur doświadczenia. W roku szkolnym 2014/2015 postanowiliśmy postawić na świętowanie alternatywy Halloween, a mianowicie zorganizowaliśmy Dzień Dyni. Chętni uczniowie, a było ich naprawdę wielu, dogłębnie zbadali motyw dyni w kulturze anglojęzycznej oraz przygotowali niesamowite stoiska tematyczne w holu głównym szkoły. Zwiedzający wystawę tematyczną mogli dowiedzieć się ciekawych faktów z dziedziny kulturoznawstwa oraz degustować przeróżne smakowite potrawy, z których każda została przyrządzona z dodatkiem dyni ……..mniam, istne pychotki łakotki

Konkursy aktualności

ENGLISH HIGH FLIER – odbył się 10.12.2014

Andrzej Cioska kl.3i - Najwyższy wynik w szkole (7 miejsce w woj./ 200 miejsce w kraju)

ENGLISH ACE odbył się 11.03.2015 (ogłoszenie wyników 22.04.2015)

V OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

Adam Skwirtniański kl.2b – przeszedł do II ETAPU

KWOKA VII

kwoka kura                                        kwoka napis

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!!

Już niebawem, 18 maja 2015 r. odbędzie się w naszej szkole II etap VII Wrocławskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego. Cieszymy się bardzo na to wydarzenie! Uroczystość tą, jak co roku, uświetni swoją obecnością Pani europoseł Lidia Geringer de Oedenberg, sponsor głównej nagrody, tj. wizyty w Parlamencie Europejskim. W tym roku będziemy również gościć na finale konkursu Dyrektor Wrocławskiego Centrum Kształcenia Nauczycieli Panią Jolantę Górecką, jak również współpracujących z naszą szkołą przedstawicieli wydawnictw edukacyjnych Panią Kamilę Bartoszek (Pearson Longman) oraz Pana Andrzeja Skwiercza (Macmillan).

Jesteśmy niezwykle dumni z nieustannie rosnącego zainteresowania udziałem w konkursie wśród wrocławskich szkół! W tegorocznej edycji, do I etapu konkursu zgłosiło się aż 21 gimnazjów! Lista finalistów zostanie ogłoszona już 8 kwietnia 2015 r. !

Serdecznie gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom KWoKI, a wyłonionych finalistów zapraszamy 18 maja 2015 r. do naszego gimnazjum  na kolejny etap konkursu!

Z poważaniem,

Kamila Morawska