Cele programu

Od piętnastu lat należymy do Wrocławskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. ODegustacja zdrowej żywnościbecnie realizujemy program "Szkoła Promująca Zdrowie" na lata 2015-2017. W kwietniu nasze gimnazjum otrzyma certyfikat poświadczający właściwe żywienie w naszej placówce - zdrowy sklepik - w ramach projektu "Nasze marzenie - zdrowe jedzenie" - „Smacznie, zdrowo, wartościowo”.

Cele programu:

Cel ogólny: Wychowanie dla zdrowia poprzez propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Cele szczegółowe:

• Uświadomienie korzyści z troski o własne ciało oraz aktualnych zagrożeń dla zdrowia.
  • Zmniejszenie zachowań agresywnych.
  • Pogłębianie wiedzy na temat szkodliwego wpływu używek na zdrowie.
  • Zapoznanie z dobroczynnym wpływem ćwiczeń fizycznych na zdrowie, rolą aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
  • Zapoznanie z zasadami zdrowego, racjonalnego odżywienia.Zdrowe odżywianie
  • Zapoznanie ze skutkami chorób związanych z niewłaściwym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej (anoreksja, bulimia, cukrzyca, choroby serca)
  • Poprawa zdrowia uczniów poprzez zapobieganie i diagnozowanie nadwagi i otyłości.
  • Zapewnienie zdrowego odżywiania w sklepiku szkolnym i automacie.
Jesteś tutaj: Home Cele programu