Rozbudzanie postaw patriotycznych

PRZEDSIĘWZIĘCIA DLA UMACNIANIA POSTAW PATRIOTYCZNYCH

1. Coroczny udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, szkoła wyróżniona w 2013r., obchody Dnia Niepodległości w szkole, doroczny konkurs dla klas pierwszych
  2. Opieka nad kwaterami Ofiar Terroru Komunistycznego, udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  3. Doroczne obchody rocznicy utworzenia Armii Krajowej /14.02/, prowadzenie lekcji okolicznościowych przez trzecioklasistów dla pierwszoklasistówalt
  4. Utrzymywanie współpracy z 10 Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia, realizacja wspólnych przedsięwzięć, wzajemny udział w uroczystościach
  5. Organizacja Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej, reprezentacja szkoły wielokrotnie nagradzana
  6. Utrzymywanie Izby Pamięci /dla weteranów AK i dla celów wychowawczych, dydaktycznych

Autor Józef Biłyj

W miejscach pamięci

Wycieczki do miejsc pamięci.

7 listopada 2014 odbyła się po raz kolejny wycieczka klas trzecich do Muzeum Auschwitz – Birkenau. Uczniowie zwiedzając teren nazistowskiego obozu poznali ważny fragment doświadczeń Polaków i Żydów w czasie II wojny światowej. Coroczne wyjazdy do Oświęcimia są elementem wychowania patriotycznego realizowanego w naszej szkole. Młodzież poznaje namacalnie konsekwencje braku tolerancji i braku reakcji na postawy ksenofobiczne i nacjonalistyczne. Dzięki współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego oraz WCDN w ramach projektu ,,Edukacja w miejscach pamięci” młodzież uczestniczyła także w wycieczkach do obozów w Gross – Rosen i Łambinowicach oraz do Jawora.

Śladami AK w Warszawie

Taki patron jak Armia Krajowa zobowiązuje. Zobowiązuje szczególnie do przekazywania młodzieży wiedzy na temat jej działalności i znaczenia w historii narodu. Aby przybliżyć naszym uczniom dzieje patrona co roku jest organizowana wycieczka klas drugich do Warszawy. Uczniowie zwiedzają miejsca poświęcone pamięci żołnierzy Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego – Muzeum Powstania Warszawskiego oraz kwatery Szarych Szeregów na Powązkach Wojskowych. Ze szczególnym wzruszeniem zapalamy za każdym razem znicze na grobach bohaterów ,,Kamieni na szaniec’’ – Alka, Rudego i Zośki.

alt     alt      alt      alt

Dyplomy medalu "PRO MEMORIA"

Dyplom

Zobowiązanie