HISTORIA  SZKOŁY

Rok szkolny 1999/2000

1 września – Na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły – pani Anna Krupowicz wita uczniów 13 klas pierwszych.

I semestr – Uczestniczymy w dyskusji o herbie Wrocławia i realizujemy projekt „Herby”.

6 listopada – Pierwszoklasiści składają ślubowanie  w Filharmonii Wrocławskiej.

Kwiecień / czerwiec – Uczestniczymy w wymianie ze szkołą w Essen.

Rok szkolny 2000/ 2001

W szkole powstają klasy z innowacjami pedagogicznymi, w których uczniowie w kolejnych latach realizują poszerzony program z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego, informatyki, biologii i sztuki.

Wrzesień – Rozpoczynamy coroczną tradycję – uczestniczymy w akcji sprzątania świata. W szkolnych prawyborach wybieramy prezydenta.

14 października – Kolejny rocznik pierwszoklasistów składa ślubowanie w  Filharmonii Wrocławskiej.

Odnosimy pierwsze pozaszkolne sukcesy: szkolna gazetka „Gim.cool.pl” zwycięża w konkursie „Forum Pismaków”, Grzegorz Serafin zostaje laureatem konkursu matematycznego „zDolny Ślązak”.

Prymusem szkoły zostaje Grzegorz Serafin.

Rok szkolny 2001/ 2002

Kolejną uroczystą inaugurację roku szkolnego obchodzimy w hali „Orbita”.

Powstaje, sukcesywnie realizowany,  Program Zieleni Rozproszonej – zagospodarowania zieleni wokół szkoły.

21 marca – Wagarujemy z Mirą Stanisławską – Meysztowicz, organizatorką akcji sprzątania świata w Polsce, założycielką Fundacji Nasza Ziemia, gościem szkoły.

Organizujemy referendum europejskie – zdecydowana większość uczniów mówi: „tak”.

Grzegorz Serafin zostaje stypendystą Fundacji Edukacji Międzynarodowej.

Rok szkolny 2002/ 2003

1 września – Wraz z XXVII  LO przez dwa lata tworzymy ZS nr 24.

24 października – W  szkole powstaje Otwarta Pracownia Edukacji Czytelniczej i Medialnej.

Roman Pawlikowski zostaje laureatem  „zDolnego Ślązaka” z języka angielskiego oraz historii, Krzysztof Stefański  z historii.

Rok szkolny 2003/ 2004

Powstaje, stopniowo wdrażany w życie,  projekt komputeryzacji szkoły.

Otrzymujemy tytuł „Szkoły z klasą”, przyznawany przez Gazetę Wyborczą.

Przystępujemy do programu Comenius Sokrates.

Krzysztof Stefański zostaje po raz drugi laureatem  „zDolnego Ślązaka” z historii oraz laureatem z wiedzy o społeczeństwie, Dariusz Skalec – laureatem z historii, Konrad Okowiak – laureatem z matematyki, a Grzegorz Parosa otrzymuje tytuł laureata z biologii.

24 marca – Uczniowie szkoły wygrywają drużynowo Konkurs Wiedzy o Generale Stefanie Roweckim – „Grocie”. Rodzi się idea nadania szkole imienia Armii Krajowej.

Rok szkolny 2004/ 2005

1 października – Powołujemy Radę Programową, złożoną z przedstawicieli władz miasta i ŚZŻAK Okręg Pilczyce, Dowództwa Śląskiego Okręgu Wojskowego oraz X Pułku Dowodzenia w Wrocławiu, do organizacji uroczystości nadania szkole imienia AK, sztandaru oraz utworzenia szkolnej Izby Pamięci.

9 maja – Ryszard Kaczorowski, ostatni Prezydent Rzeczypospolitej na Uchodźstwie, otwiera szkolną Izbę Pamięci.

12 maja – Świętujemy dzień nadania Szkole imienia Armii Krajowej.

Rok szkolny 2005/ 2006

15 października – Pani Dyrektor Anna Krupowicz przekazuje władzę Samorządowi Uczniowskiemu.

29 listopada – Powstaje „Otwarta Scena”, na której uczniowie mogą prezentować swoje dokonania i talenty.

Uczennica szkoły, Sonia Niekrasz, zwycięża w konkursie Miss Polski Nastolatek 2006.

Joanna Majewska zostaje potrójną laureatką „Zdolnego Ślązaka” z języka polskiego, angielskiego oraz biologii.

Rok szkolny 2006/ 2007

Powstaje klasa koszykarska chłopców pod patronatem Śląska Wrocław i DZKosz.

Szkołę odwiedza Jaś Mela, nastolatek, niepełnosprawny zdobywca dwóch biegunów Ziemi.

W ramach programu Sokrates Comenius gościmy uczniów szkoły włoskiej i odwiedzamy Włochy. Wspólnie sporządzony zielnik zostaje uznany za jeden z najlepszych projektów Comeniusa w Polsce.

Rok szkolny 2007/ 2008

Gościmy koszykarzy, gwiazdy polskiej ligi koszykówki.

Przystępujemy do programu eTwinning, współpracujemy ze szkołą norweską.

Piłkarze ręczni zdobywają I miejsce w województwie oraz VI miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Piłki Ręcznej.

Rok szkolny 2008/ 2009

Klasa językowa zaczyna się uczyć języka włoskiego.

Kontynuujemy współpracę  ze szkołą w Norwegii.

Rok szkolny 2009/ 2010

Powstaje klasa dwujęzyczna z językiem włoskim.

Wdrażamy dziennik elektroniczny.

Rok szkolny 2010/ 2011

Odnosimy sukcesy w koszykówce – chłopcy i dziewczęta zostają mistrzami Wrocławia i powiatu wrocławskiego, dziewczętom udaje się zdobyć IV miejsce w województwie.

Szkolna gazetka APROPS zajmuje I miejsce w konkursie ogólnopolskim, organizowanym przez fundację Nowe Media.

Rok szkolny 2011/ 2012

Rozpoczynamy dwuletni projekt Comeniusa „Most Północ – Południe” ze szkołą włoską z Sycylii.

Organizujemy po raz pierwszy konkurs piosenki włoskiej „Wrocławskie San Remo”.

Szkolna drużyna koszykówki dziewcząt jest niepokonana w mieście  i powiecie wrocławskim – wygrywa Gimnazjadę i Basketmanię, natomiast w zawodach wojewódzkich zajmuje III miejsce.

Szkolny wolontariat zostaje doceniony i otrzymuje nagrodę „Ośmiu Wspaniałych”.

Jesteśmy najfajniejszym gimnazjum we Wrocławiu, zwyciężając w plebiscycie portalu Nasze Miasto.

Rok szkolny 2012/ 2013

W szkole zaczyna funkcjonować wyłącznie dziennik elektroniczny.

Drużyna naszej szkoły zajmuje IV miejsce w kraju w konkursie „Walki robotów”, wcześniej zdobywając mistrzostwo Wrocławia
Jesteś tutaj: Home Historia