Koncert "Żołnierzy Wyklętych Kobiet"

Młodzież naszego gimnazjum w dniu 20 czerwca uczestniczyła w Koncercie" Żołnierzy Wyklętych Kobiet" zorganizowanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu Dolnośląskiego i Stowarzyszenie Odra-Niemen. Uczennice klasy 2c przygotowane przez Panią Katarzynę Damm nauczycielkę języka polskiego zaśpiewały kilka pięknych piosenek o kobietach walczących w powstaniu warszawskim. Wstęp historyczny spotkania przygotował Prezes Ryszard Filipowicz. Spotkanie zbliżyło do siebie żołnierzy- kombatantów jak i młodzież z wrocławskich szkół.

Katarzyna Łapińska-Szymańska

alt                                  alt

Sukces w konkursie historycznym

Troje uczniów z klasy 1 d (Martyna Duszyńska, Jakub Maciaszek i Przemysław Tomczyk) uczestniczyło w sobotę lo 12 konk 1 11 kwietnia 2015 r. w konkursie historycznym organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące. Zakres materiału dotyczył tematu: „Wkład polskich sił zbrojnych w zwycięstwo aliantów w II wojnie światowej". Przemysław Tomczyk zajął trzecie miejsce.
                                                         Uczniów przygotowała Katarzyna Łapińska

Wycieczka do Warszawy

W dniach 31.03 -1.04. 2015 r. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd wpisany jest w program wychowawczy szkoły.alt
Młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernika oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspólnie z nauczycielami złożyła kwiaty i znicze na Cmentarzu Powązkowskim przy grobach bohaterów Kamieni na szaniec: Alka, Zośki i Rudego.

Jesteś tutaj: Home Klub historyczny