KOŁO TEATRALNE W JĘZYKU ANGIELSKIM

Wiedmy_2
JAK TO DZIAŁA

Od 2009 roku w Gimnazjum nr 18 działa koło teatralne pod kierunkiem anglistek, p. Alicji Głowienki, p.Małgorzaty Żak oraz p.Kamili Morawskiej. Co roku we wrześniu wybierany jest nowy skład grupy teatralnej, która pracuje nad przygotowaniem spektaklu. W skład takiego zespołu wchodzą nie tylko aktorzy i tancerze, ale równie ważny zespół pomocników technicznych, tj. fotograf, operator muzyki, światła, kamery wideo oraz osoby z uzdolnieniami plastycznymi, które pomagają w przygotowaniu dekoracji i rekwizytów. W zależności od charakteru spektaklu czasem potrzebni są wokaliści. Tacy uczniowie występują razem z zespołem teatralnym  na scenie lub udzielają swojego głosu podczas wcześniejszych nagrań studyjnych.

Nasze przedstawienia realizowane są w języku angielskim i korelują z realizowanymi przez szkołę projektami współpracy międzynarodowej. Uczniowie współtworzący zajęcia teatralne mogą przede wszystkim rozwinąć swoje własne zainteresowania teatrem, arkanami powstawania, tworzenia/współtworzenia wydarzeń teatralnych, a praca nad repertuarem przyczynia się do wzbogacenia ich wiedzy literackiej. Zespół młodzieży występującej na scenie może doświadczyć faktu, że zajęcia dodatkowe w szkole to ciekawa i mobilizująca do dalszego działania forma rozwoju, spędzenia wolnego czasu, jeden z patentów na odkrycie ,,własnego konika'', dziedziny, w której czują się dobrze i z którą być może część z nich zwiąże swoją przyszłość.

Regularne spotkania teatralne, praca nad realizacją sztuki uczą młodzież samodyscypliny, odpowiedzialności osobistej i zespołowej. Dzięki i poprzez działanie koła teatralnego, w oczach uczniów i rodziców szkoła jest postrzegana coraz bardziej jako miejsce behawioralnego nabywania umiejętności, zarówno jako ośrodek edukacyjny jak i centrum życia kulturalnego w jednym.

TROCHĘ HISTORII

Dracula_8
Działalność koła rozpoczęła się od krótkich, humorystycznych scenek w języku angielskim w roku szkolnym 2009/2010. Rok później zespół przygotował 20 minutową parodię powieści o przystojnym i tajemniczym księciu Drakuli. Spektakl został  wystawiony podczas szkolnego Halloween oraz na III  Językowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych, gdzie zdobył I nagrodę. W  bieżącym roku szkolnym 2011/2012 powstał, nadal w klimacie Halloween, 25 minutowy spektakl o trzech wiedźmach ważących przywracający młodość eliksir, który na IV Językowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Leśnicy zdobył III miejsce. "Wiedźmy" wystąpiły również po polsku na VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury im. M. Kopernika, gdzie zostały wyróżnione Nagrodą w kategorii TEATRY.

A TAK TO WYGLĄDA

"Wiedźmy" na scenie MDK im.Mikołaja Kopernika

wiedmy_-_obciach_2     Wiedmy_-obciach_1     Wiedmy_23

Wiedmy_31

Wiedmy_69

Wiedmy_48     Wiedmy_33

Wiedmy_56

Podczas przygotowań:

Wiedmy1 Wiedmy3

Wiedmy_5 Wiedmy_6

Wiedmy_81

Wiedmy_73  Wiedmy_11

Zespół występujący w "Draculi":

6

W 2014 roku kolejna nasza teatralna odsłona pt. Little Red Riding Hood – Why is the Little Red Riding Hood? Zdobyła trzecią nagrodę na Festiwalu Małych Form Teatralnych w Leśnicy.

Obecnie realizujemy przestawienie pt. East of the Sun and West of the Moon: IMGP9835b IMGP9838a

Jesteś tutaj: Home Koło języka angielskiego