Misja szkoły

MISJA  I  STANDARDY  PRACY  SZKOŁY

Misja szkoły

Misją szkoły jest  umożliwienie wszystkim uczniom rozwoju na ich najwyższym poziomie i wychowanie uczniów w duchu patriotyzmu oraz poszanowania ogólnoludzkich wartości.

Standardy jakości pracy szkoły

Szkoła stwarza warunki do rozwoju postaw prospołecznych uczniów (szacunek, współpraca, poszanowanie mienia, działalności twórczej i samorozwoju) oraz w sposób ciągły wspiera te działania.

Szkoła umożliwia indywidualny rozwój ucznia, uwzględniając jego zdolności, zainteresowania i predyspozycje oraz przygotowuje do świadomego wyboru dalszego kształcenia.

Szkoła stwarza atrakcyjną ofertę edukacyjną dla uczniów i ich rodziców.

Szkoła organizuje działania sprzyjające aktywności uczniów w środowisku nie tylko lokalnym.

Szkoła kładzie nacisk na twórcze myślenie ucznia oraz umiejętności sprawnego zdobywania, gromadzenia i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywne posługiwanie się technologią Informacyjną.

Co nas wyróżnia?

• Opracowanie oraz wdrożenie innowacyjnych programów nauczania klas.
  • Nauka języków obcych w grupach międzyoddziałowych wg stopnia zawansowania.
  • Jedyna w Polsce klasa dwujęzyczna z językiem włoskim.
  • Liczne koła zainteresowań.
  • Realizacja projektów we współpracy ze szkołami z innych krajów

Na co kładziemy nacisk?

• Realizujemy własne programy profilaktyczne dostosowane do potrzeb uczniów i szkoły.
  • Dbamy o wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i jej ustawiczne doskonalenie.
  • Obejmujemy szczególną troską ucznia wybitnie zdolnego i z trudnościami w nauce.
  • Stosujemy aktywne metody nauczania.
  • Dbamy o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne uczniów.
  • Wdrażamy elementy zarządzania informacją.
  • Realizujemy działalność wolontariatu uczniowskiego.
  • Bierzemy udział w konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych, lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.
  • Organizujemy imprezy szkolne oraz wypoczynek i aktywne spędzanie czasu wolnego.
  • Tworzymy tradycje szkoły.
Jesteś tutaj: Home Misja szkoły