Home Historia gazetki

Historia gazetki

HISTORIA GAZETKI

Pomysodawczyni gazetki szkolnej bya pani Ewa Pawlikowska ? nauczycielka jzyka polskiego. W tworzeniu gazetki wspieraa j pani Halina Bednarz ? nauczycielka informatyki. Wtedy szkolne pisemko nosio tytu ?Cool.com.pl?. W roku 2000 doczya jako opiekun gazetki pani Alicja Tocicka. Tamte lata wspomina bardzo mile:

?To bya wietna zabawa, moi uczniowie uwielbiali przeprowadza wywiady. Przecigali si w tym, kto zaatwi dla klasy ciekawsze spotkanie. Pamitam bardzo ciekawe wyjcie na wywiad z mistrzyni olimpijsk Renat Mauer-Rask. Powicia nam wtedy bardzo duo czasu, pokazaa karabinki, zaprosia na strzelnic. Innym razem na Mieszczaskiej spotkalimy si z byym trenerem wrocawskich koszykarzy Andrzejem Urlepem.  Oczywicie ze sportowcami zrobilimy sobie pamitkowe zdjcia. Wiele razy bylimy na Uniwersytecie Wrocawskim, by uczestniczy w wykadach pana profesora Jana Miodka, czasem udawao nam si przeprowadzi wywiad.?

Gazetka zmieniaa si w zalenoci od zaangaowania modziey, kada grupa miaa inne pomysy. Wci poszukiwalimy dobrego tytuu. ?Cool. com.pl? szybko zostao zastpione inn nazw ? CKM, czyli Czasopismo Kulturalnej Modziey, ale gdy niebawem pojawio si czasopismo dla mczyzm zatytuowane identycznie, a zawierajce treci do miae, musielimy znowu zmieni winiet. Tym razem gazetka przybraa wesoy tytu ?Bombowa Buda? i by moe przetrwaby on do dzi, gdyby nie tragiczne wydarzenia w Czeczenii, gdzie w jednej ze szk po wybuchu bombowym zginy dzieci. Tym razem dugo zastanawialimy si, jaki ma by tytu gazetki. Zwyciy pomys, by spolszczy  zwrot z jzyka francuskiego ? propos ( co oznacza: w nawizaniu do... ) na ?Apropos?. Nowa winieta gazetki zostaa przyjta pozytywnie, cho nie entuzjastycznie.

Przez wiele lat gazetk prowadz ci sami opiekunowie: Alicja Tocicka (polonistka) , Renata Piro (polonistka), Waldemar Suchta (informatyk). Obecnie miejsce pani Renaty Piro zaja w roli opiekuna klasy dziennikarskiej pani Justyna Magiera.

Gazetka szkolna nieustannie walczy o miejsce w rankingach, udaje si nam utrzymywa wysok lokat w prestiowym konkursie oglnopolskim na gazetk szkoln FORUM PISMAKW ( zawsze jestemy w pierwszej dziesitce), ale marzy nam si powtrzenie sukcesu z roku 2000 r. , kiedy zdobylimy tytu Mistrza Pismakw.

Obecnie przy tworzeniu gazetki korzystamy z platformy Modzieowej Akcji Multimedialnej, ktra pozwala w nowoczesny i profesjonalny sposb prezentowa dokonania dziennikarskie.

Poprawiony: niedziela, 07 listopada 2010 12:15