UWAGA! RODZICE SZÓSTOKLASISTÓW!

W ofercie edukacyjnej proponujemy:

1. Klasę sportową: koszykówka chłopców
  2. Klasę dwujęzyczną: j. włoski
      • w klasie I sześć godzin języka włoskiego,
      • w klasie II i III po trzy godziny j. włoskiego oraz trzy przedmioty wykładane w języku włoskim
  3. Klasę sportową: squash dla dziewcząt i chłopców
  • zajęcia specjalistyczne w hali Hasta la Vista (ul. Góralska 6)
  • ilość zajęć squasha - od 4 do 6 godzin tygodniowo z wykwalifikowanymi instruktorami w ramach planu lekcji
  • cztery godziny zajęć wychowania fizycznego
  • dla klasy przewidujemy dodatkowe godziny z języka niemieckiego i angielskiego
  • zajęcia będą finansowane przez Wydział Edukacji w ramach projektu „Szkoła w mieście”

4. Klasy ogólne z poszerzonym programem

• medialno - dziennikarskim
  • matematyczno - fizycznym
  • biologiczno - chemicznym
  • językowa z poszerzonym j.angielskim i j. niemieckim

WSZYSTKIE KLASY REALIZUJĄ PROGRAM NAUCZANIA INFORMATYKI PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINÓW ECDL (EUROPEJSKI CERTYFIKAT UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH)

Procedury rekrutacyjne, oferta edukacyjna i warunki naboru do klas sportowych i językowej z językiem angielskim i włoskim zostaną przedstawione na spotkaniu dyrekcji szkoły i nauczycieli z rodzicami szóstoklasistów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

• Od roku szkolnego 2009/2010 nauczamy obowiązkowo 2 języków obcych (j. angielski, j. niemiecki, j. włoski) z podziałem na grupy zgodnie z poziomem umiejętności językowych.
          • Stale współpracujemy z Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej (Armia Krajowa jest patronem szkoły).
          • Oferujemy poszerzanie wiedzy i umiejętności na licznych zajęciach pozalekcyjnych (w bieżącym roku szkolnym około 40 kół), których ofertę dostosowujemy do zainteresowań uczniów.
          • Realizujemy projekty międzynarodowe i programy edukacyjne np. „e-Twinning”, „Comenius”, program „Cały Wrocław czyta dzieciom”, program „Szkoła ucząca się”, Promocja Zdrowia, „Szkoła bez przemocy”, „Bezpieczna szkoła”.
          • Nasi uczniowie są zaangażowani w działania wolontariatu (akcje charytatywne, współpraca z Domem Samotnej Matki).
          • Jesteśmy inicjatorami projektów edukacyjnych dla miasta Wrocławia.
          • Przygotowujemy uczniów i przeprowadzamy egzaminy na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych - ECDL.
          • Pedagodzy szkolni prowadzą indywidualne zajęcia z uczniami mającymi problemy w nauce i dysfunkcjami.
          • Psycholog szkolny oraz logopeda są do dyspozycji uczniów.
          • W klasie trzeciej uczniowie realizują poszerzony program z informatyki „Zarządzanie informacją” (dodatkowa godzina informatyki).
          • W naszej szkole działa: zespół teatralny, zespół redakcyjny gazetki szkolnej „A’propos”, Szkolne Koło Przewodników Wrocławia, wolontariat, pracownie plastyczne, w tym ceramiczna.
          • Prowadzimy „elektroniczny dziennik”, dzięki któremu rodzice mają bieżącą kontrolę o postępach w nauce i frekwencji dziecka.
          • Szkoła ma bezpieczne położenie.

NASZA BAZA:

• jasne i czyste sale lekcyjne wyposażone w komputer i rzutnik, pracownie biologiczne, chemiczne, fizyczne, geograficzne, historyczne
          • 2 sale gimnastyczne, siłownia (certyfikat europejski), sale do tenisa stołowego, boiska do koszykówki, ogrodzone boisko do siatkówki plażowej
          • językowa pracownia multimedialna z dostępem do Internetu
          • 2 sale komputerowe po 16 komputerów
          • aula przystosowana do prezentacji multimedialnych (mała scena, widownia na 160 miejsc)
          • dobrze wyposażona biblioteka z czytelnią i salą audiowizualną
          • stołówka i bufet
          • piękne tereny zielone wokół szkoły