Home Oferta edukacyjna

UWAGA! RODZICE SZSTOKLASISTW!

W ofercie edukacyjnej proponujemy:

1. Klas sportow: koszykwka chopcw Dim lights Download Embed Embed this video on your site
  2. Klas dwujzyczn: j. woski
      • w klasie I sze godzin jzyka woskiego,
      • w klasie II i III po trzy godziny j. woskiego oraz trzy przedmioty wykadane w jzyku woskim
  3. Klas sportow: squash dla dziewczt i chopcw
  • zajcia specjalistyczne w hali Hasta la Vista (ul. Gralska 6)
  • ilo zaj squasha - od 4 do 6 godzin tygodniowo z wykwalifikowanymi instruktorami w ramach planu lekcji
  • cztery godziny zaj wychowania fizycznego
  • dla klasy przewidujemy dodatkowe godziny z jzyka niemieckiego i angielskiego
  • zajcia bd finansowane przez Wydzia Edukacji w ramach projektu ?Szkoa w miecie?

4. Klasy oglne z poszerzonym programem

• medialno - dziennikarskim
  • matematyczno - fizycznym
  • biologiczno - chemicznym
  • jzykowa z poszerzonym j.angielskim i j. niemieckim

WSZYSTKIE KLASY REALIZUJ PROGRAM NAUCZANIA INFORMATYKI PRZYGOTOWUJCY DO EGZAMINW ECDL (EUROPEJSKI CERTYFIKAT UMIEJTNOCI KOMPUTEROWYCH)

Procedury rekrutacyjne, oferta edukacyjna i warunki naboru do klas sportowych i jzykowej z jzykiem angielskim i woskim zostan przedstawione na spotkaniu dyrekcji szkoy i nauczycieli z rodzicami szstoklasistw.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

• Od roku szkolnego 2009/2010 nauczamy obowizkowo 2 jzykw obcych (j. angielski, j. niemiecki, j. woski) z podziaem na grupy zgodnie z poziomem umiejtnoci jzykowych.
          • Stale wsppracujemy z wiatowym Zwizkiem onierzy Armii Krajowej (Armia Krajowa jest patronem szkoy).
          • Oferujemy poszerzanie wiedzy i umiejtnoci na licznych zajciach pozalekcyjnych (w biecym roku szkolnym okoo 40 k), ktrych ofert dostosowujemy do zainteresowa uczniw.
          • Realizujemy projekty midzynarodowe i programy edukacyjne np. ?e-Twinning?, ?Comenius?, program ?Cay Wrocaw czyta dzieciom?, program ?Szkoa uczca si?, Promocja Zdrowia, ?Szkoa bez przemocy?, ?Bezpieczna szkoa?.
          • Nasi uczniowie s zaangaowani w dziaania wolontariatu (akcje charytatywne, wsppraca z Domem Samotnej Matki).
          • Jestemy inicjatorami projektw edukacyjnych dla miasta Wrocawia.
          • Przygotowujemy uczniw i przeprowadzamy egzaminy na Europejski Certyfikat Umiejtnoci Komputerowych - ECDL.
          • Pedagodzy szkolni prowadz indywidualne zajcia z uczniami majcymi problemy w nauce i dysfunkcjami.
          • Psycholog szkolny oraz logopeda s do dyspozycji uczniw.
          • W klasie trzeciej uczniowie realizuj poszerzony program z informatyki ?Zarzdzanie informacj? (dodatkowa godzina informatyki).
          • W naszej szkole dziaa: zesp teatralny, zesp redakcyjny gazetki szkolnej ?A?propos?, Szkolne Koo Przewodnikw Wrocawia, wolontariat, pracownie plastyczne, w tym ceramiczna.
          • Prowadzimy ?elektroniczny dziennik?, dziki ktremu rodzice maj biec kontrol o postpach w nauce i frekwencji dziecka.
          • Szkoa ma bezpieczne pooenie.

NASZA BAZA:

• jasne i czyste sale lekcyjne wyposaone w komputer i rzutnik, pracownie biologiczne, chemiczne, fizyczne, geograficzne, historyczne
          • 2 sale gimnastyczne, siownia (certyfikat europejski), sale do tenisa stoowego, boiska do koszykwki, ogrodzone boisko do siatkwki plaowej
          • jzykowa pracownia multimedialna z dostpem do Internetu
          • 2 sale komputerowe po 16 komputerw
          • aula przystosowana do prezentacji multimedialnych (maa scena, widownia na 160 miejsc)
          • dobrze wyposaona biblioteka z czytelni i sal audiowizualn
          • stowka i bufet
          • pikne tereny zielone wok szkoy

Poprawiony: poniedziałek, 09 maja 2016 12:53