Home Koo jzyka angielskiego

Wiedmy_2
JAK TO DZIAA

Od 2009 roku w Gimnazjum nr 18 dziaa koo teatralne pod kierunkiem anglistek, p. Alicji Gowienki, p.Magorzaty ak oraz p.Kamili Morawskiej. Co roku we wrzeniu wybierany jest nowy skad grupy teatralnej, ktra pracuje nad przygotowaniem spektaklu. W skad takiego zespou wchodz nie tylko aktorzy i tancerze, ale rwnie wany zesp pomocnikw technicznych, tj. fotograf, operator muzyki, wiata, kamery wideo oraz osoby z uzdolnieniami plastycznymi, ktre pomagaj w przygotowaniu dekoracji i rekwizytw. W zalenoci od charakteru spektaklu czasem potrzebni s wokalici. Tacy uczniowie wystpuj razem z zespoem teatralnym na scenie lub udzielaj swojego gosu podczas wczeniejszych nagra studyjnych.

Nasze przedstawienia realizowane s w jzyku angielskim i koreluj z realizowanymi przez szko projektami wsppracy midzynarodowej. Uczniowie wsptworzcy zajcia teatralne mog przede wszystkim rozwin swoje wasne zainteresowania teatrem, arkanami powstawania, tworzenia/wsptworzenia wydarze teatralnych, a praca nad repertuarem przyczynia si do wzbogacenia ich wiedzy literackiej. Zesp modziey wystpujcej na scenie moe dowiadczy faktu, e zajcia dodatkowe w szkole to ciekawa i mobilizujca do dalszego dziaania forma rozwoju, spdzenia wolnego czasu, jeden z patentw na odkrycie ,,wasnego konika'', dziedziny, w ktrej czuj si dobrze i z ktr by moe cz z nich zwie swoj przyszo.

Regularne spotkania teatralne, praca nad realizacj sztuki ucz modzie samodyscypliny, odpowiedzialnoci osobistej i zespoowej. Dziki i poprzez dziaanie koa teatralnego, w oczach uczniw i rodzicwszkoa jest postrzegana coraz bardziej jako miejsce behawioralnego nabywania umiejtnoci, zarwno jako orodek edukacyjny jak i centrum ycia kulturalnego w jednym.

TROCH HISTORII

Dracula_8
Dziaalno koa rozpocza si od krtkich, humorystycznych scenek w jzyku angielskim w roku szkolnym 2009/2010. Rok pniej zesp przygotowa 20 minutow parodi powieci o przystojnym i tajemniczym ksiciu Drakuli. Spektakl zosta wystawiony podczas szkolnego Halloween oraz na III Jzykowym Przegldzie Maych Form Teatralnych, gdzie zdoby I nagrod. W biecym roku szkolnym 2011/2012 powsta, nadal w klimacie Halloween, 25 minutowy spektakl o trzech wiedmach wacych przywracajcy modo eliksir, ktry na IV Jzykowym Przegldzie Maych Form Teatralnych w Lenicyzdoby III miejsce. "Wiedmy" wystpiy rwnie po polsku na VIII Festiwalu Maych Form Teatralnych w Modzieowym Domu Kultury im. M. Kopernika, gdzie zostay wyrnione Nagrod w kategorii TEATRY.

A TAK TO WYGLDA

"Wiedmy" na scenie MDK im.Mikoaja Kopernika

wiedmy_-_obciach_2 Wiedmy_-obciach_1 Wiedmy_23

Wiedmy_31

Wiedmy_69

Wiedmy_48 Wiedmy_33

Wiedmy_56

Podczas przygotowa:
Wiedmy1 Wiedmy3
Wiedmy_5 Wiedmy_6
Wiedmy_81
Wiedmy_73 Wiedmy_11
Zesp wystpujcy w "Draculi":
6

W 2014 roku kolejna nasza teatralna odsona pt. Little Red Riding Hood ? Why is the Little Red Riding Hood? Zdobya trzeci nagrod na Festiwalu Maych Form Teatralnych w Lenicy.

Obecnie realizujemy przestawienie pt. East of the Sun and West of the Moon: IMGP9835bIMGP9838a

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 11:17