Finał projektów dotyczących zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

W wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni uczniowie szkół podstawowych ze SP 118 i SP 65. Kampanię informacyjną przeprowadziła klasa IIIc . Dziewczęta przygotowały zdroaltwe sałatki, przekąski owocowe i warzywne, ciasta marchewkowe, pyszny jabłecznik oraz ulotki informujące o zasadach zdrowego odżywiania. Każdy mógł się poczęstować jabłkiem oraz spróbować chleba z wypieku p. Renaty Pióro, podawanego z masłem i ogórkiem kiszonym.

Sklepik szkolny przygotował degutację zdrowej żywności: kanapeczki z pastą i warzywami, musli z altjogurtem z pestkami dyni, słonecznika, rodzynkami, żurawiną i orzechami oraz świeże owoce i warzywa.

Program artystyczny - tańce znakomicie poprowadziła Klaudia Kubień z III i, Ada Świądko i Zuzia Paryż z II d, Kasia Kotapska II c. Zabawy z Chustą Klanza Maraltta Myśkow i Adalt,,a Juszka z II a.

W tym dniu bawiła się cała szkoła wraz z zaproszonymi gośćmi.

Impreza bardzo się udała. Dziękujemy za wsparcie Radzie Rodziców oraz C H Astra.

Konkursy

• Szkolny konkurs pierwszej pomocy przedlekarskiej - Wiktoria Chojcan, Aleksandra Klęsk - I miejsce
  • IX Gimnazjalny konkurs I pomocy w LO 1 - Wiktoria Chojcan, Aleksandra Klęsk - V miejsce
  • Szkolny konkurs wiedzy o HIV-AIDS - Emilia Kania IIB, Magdalena Śliwka IIG, Głogowska Weronika IIB
  • Szkolny konkurs na logo i hasło szkolnej kampanii HIV-AIDS - Magdalena Szymanowska Id, Dominika Winiarska Ig, Emilia Płachetko Ii
  • Międzygimnazjalny konkurs informatyczny na logo i hasło HIV-AIDS - Magdalena Szymanowska - III m, Dominika Winiarska - IV m
  • Międzyszkolny konkurs plastyczny "Młodzież i tolerancja" - Aleksandra Matusiak - wyróżnienie, Zuzanna Karaśkiewicz - wyróżnienie
  • Konkurs międzyszkolny "Masz prawa i obowiązki" - Zuzanna Karaśkiewicz - V m, Emilia Kania - IV m

Działania w ramach promocji zdrowia

Działania prewencyjne - przeciwdziałanie agresji i przemocy.

Prowadzimy szereg działań, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w szkole. Współpracujemy ze Strażą Miejską, Policją, Ośrodkiem pomocy rodzinie – KARAN i innymi instytucjami. Integrujemy się ze społecznością lokalną. Realizujemy program "Bezpieczna szkoła", "Za pan brat z kulturą"

Działania profilaktyczne.Turniej Mikołajkowy

• profilaktyka uzależnień (nikotyna, alkohol, narkotyki, dopalacze)
  • profilaktyka grypy AH1N1
  • profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka - HPV
  • profilaktyka HIV-AIDS

Działania promujące zdrowe nawyki.Białe szaleństwo

• Od dziewczynki do kobietki
  • Akademia dojrzewania
  • Pierwsza pomoc przedlekarska
  • "Płytka wyobraźnia to kalectwo"
  • "Trzymaj formę - czas na zdrowie"
  • "Zachowaj równowagę - KIK 34
  • "Uczeń w formie"- program przeciw nadwadze i otyłościpasowanie na gimnazjalistę
  • "Nasze marzenie - zdrowe jedzenie" - „Smacznie, zdrowo, wartościowo”- Zdrowy sklepik
  • "Mądre żywienie - zdrowe pokolenie"

Działania promujące zdrowy styl życia.

• Maraton WrocławGry terenowe
  • Otrzęsiny klas I
  • Wycieczka klas I na Ślężę
  • VII bieg po zdrowie
  • Turniej Mikołajkowy
  • Biała szkoła - Białka Tatrzańska 2015Wędowanie nad Odrą
  • Ferie na sportowo
  • Wędkarstwo - szkolne koło wędkarskie "Gęste"
  • Wyjście na mecz - kibicowanie (piłka siatkowa, nożna, koszykowa, ręczna)
  • Stres - techniki relaksacyjne
  • Bezpieczne wakacje (bezpieczeństwo nad wodą, zagrożenie sektami).
Jesteś tutaj: Home Aktualności