Menu

Szkolenia dla pracowników – kurs Excel

12 lutego, 2020 - Uncategorized

Program Microsoft Exel to jeden z najpopularniejszych programów do zarządzania danymi i działań obliczeniowych. Jednakże, często zdarza się, że pracownicy, którzy go obsługują potrafią wykorzystać go jedynie do bardzo prostych zadań. Tymczasem program ten może bardzo usprawnić codzienną prace w biurze. Warto przemyśleć zapisanie się na kurs Excela.

Kurs Excel kierowany jest do właścicieli firm, managerów oraz pracowników. Osoby, które pracują z danymi, mogą poprzez kurs bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój firmy i usprawnienie wielu działań.

Dla kogo przeznaczony jest kurs Excel?

Kurs Excel przeznaczony jest przede wszystkim dla pracowników biurowych, ale oczywiście nie tylko. Program ten wykorzystywany może być w każdej branży. Kursy najczęściej kierowane są do księgowych, analityków oraz pracowników dział kadr i HR. Jednak jego umiejętność przyda się również w recepcjach i sekretariatach, kadrze managerskiej i wielu innym pracowników wielu branż.

Ile kosztuje szkolenie?

Szkolenia mają różne ceny. Wszystko zależy od miasta, poszczególnych firm szkoleniowych, ale również od zaawansowania kursu. Niektóre kursy Microsoft Excel kosztują już od kilkuset złotych, za inne trzeba zapłacić do 2 lub 3 tysięcy. Należy jedna pamiętać o dofinansowaniu z UE na rozwój działalności lub na szkolenia dla pracowników. Dobre firmy konsultingowe i firmy szkoleniowe pomagają w ubieganiu się o takie dofinansowania. Wysokość dofinansowania jest różna – może wynosić nawet 80% kosztów szkolenia. Dlatego warto zainteresować się szkoleniami i dofinansowaniami w regionie, w jakim działa firma.

Czego można nauczyć się na kursie Excel?

Wszystko zależy od tego, na jaki kurs się zapiszemy. Są bowiem różne rodzaje kursów ze względu na zaawansowanie. Poniżej przedstawimy przykładowe zaganianie poruszane na poszczególnych kursach.

Kurs dla osób poczatkujących

Kurs dla osób poczatkujących ma za zadanie zapoznać kursanta z pojęciami ze środowiska programu Microsoft Excel oraz pomóc w nabyciu umiejętności, które pozwolą na tworzenie dokumentów w arkuszu kalkulacyjnym oraz edytowaniem i formatowaniem wprowadzanych danych. Kursant uczy się poruszania się w arkuszu i w zeszycie wprowadzania danych, edytowania ich i przenoszenia, cieniowania komórek, zmiany koloru, stylów tekstu, a przede wszystkim formuł i komend, które stanowią podstawę tego programu. Kursant uczy się również drukowania arkuszy.

Kurs dla osób średniozaawansowanych

Na kursie dla osób średniozaawansowanych poszerzona zostaje wiedza z zakresu środowiska Excel. Kursant uczy się nowych umiejętności i operacji na komórkach i formułach. Zagadnienia takie jak wstęgi, sposoby poruszania się po arkuszach i skoroszycie oraz dostosowywanie poszczególnych elementów w programie kursant będzie miał doskonale opanowane. W obrębie operacji na komórkach szkolone są umiejętności kopiowania, przenoszenia danych oraz wypełniania pól seriami. Z kolei w obrębie funkcji i formuł, kursant uczy się operatorów matematycznych, kolejności działań, trybów adresowania i wielu, wielu innych. Na korsach tego poziomu przedstawiane są również zagadnienia graficzne – przedstawianie danych za pomocą wykresów.

Kurs dla osób zaawansowanych

Kurs dla zaawansowanych przeznaczony jest dla tych osób, które znają program Excel i potrafią się nim posługiwać, jednak chciałyby poznać wszystkie sposoby jego wykorzystywania i wszystkie możliwości tego programu. Na takim kursie omawiane są zagadnienia z analizy danych przy pomocy funkcji, m.in. zagnieżdżenie funkcji, adresowanie bezwzględne. Przedstawiane są najważniejsze narzędzia analityczne, np. sumy częściowe, analizy informacji za pomocą funkcji bez danych, autokorekty oraz zaawansowane filtry. Kursant uczy się również tworzenia zaawansowanych wykresów, współpracy z innymi aplikacjami, organizacji informacji. Poruszane są także zagadnienia wstępu do kadr i zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

Wszystkie umiejętności pracy z Excelem świetnie sprawdzają się na wielu stanowiskach. Usprawnienie pracy, zwiększenie wydajności, ale też przyjemności – naprawdę można to osiągnąć!