Menu

Telefony Yealink – czym jest telefonia IP?

19 grudnia, 2019 - Uncategorized

Tradycyjne telefony stacjonarne powoli odchodzą w zapomnienie. Niektórzy przedsiębiorcy całkowicie rezygnują z korzystania z takich urządzeń, inni zastępują je telefonami IP, które cieszą się coraz większych zainteresowaniem. Czym jest telefonia VoIP i czy warto zdecydować się na wprowadzenie do swojej firmy takiego rozwiązania?

Czym są telefony IP?

Telefony IP nazywane są również telefonami VoIP, SIP lub softphonami. Ich zasada działania jest prosta, do połączenia wykorzystywana jest transmisja głosu przez Internet lub bazują na technologii VoIP (voice over internet protocol). Na rynku można znaleźć kilka typów telefonów IP, które mają różne przeznaczenie. Bardzo popularne są na przykład urządzenia marki yealink, która oferuje modele dla użytkowników biznesowych. Producent ma w swojej ofercie bardzo duży wybór telefonów konferencyjnych, dzięki którym możne przeprowadzić bez przeszkód telekonferencję zarówno w dużych, jak i małych salach. Telefony są bardzo proste w obsłudze, posiadają dotykowy wyświetlacz i specjalną obudowę, która umożliwia obsługę głosu z zakresu 360 stopni. Warto wiedzieć, że telefony yealink mogą być zasilane na 3 różne sposoby. Pierwszy sposób to zewnętrzny zasilacz tradycyjny, który jest podłączony do zasilana przeznaczonego dla stacji roboczej. Drugi sposób to zastosowane specjalnych przełączników wyposażonych w karty z portami, które doprowadzają zasilane poprzez patchcord do telefonu. Trzeci sposób to zastosowaniem specjalnego patch-panela z zasilaniem.

Czy warto zdecydować się na telefony IP, zamiast telefonów stacjonarnych?

Telefonia IP ma więcej zalet, niż wad. W zasadzie trudno znaleźć argumenty przemawiające za tym, żeby nie zrezygnować z usług telekomunikacyjnych właśnie na rzecz telefonów yealink IP. W tym wypadku nie trzeba obawiać się żadnych skomplikowanych prac związanych z instalacją, bo można zrobić to samodzielnie w ciągu 15 minut. Nie jest potrzebne wprowadzanie żadnych zmian w okablowaniu, centrali telefonicznej itp. Kolejna zaleta to możliwość skorzystania z istniejącego okablowania komputerów. Warto też wiedzieć, że w tym przypadku można zainstalować wspomagające aplikacje do telefonu. Koszty korzystania z takiej telefonii są dużo mniejsze, niż w przypadku telefonów tradycyjnych, co też na pewno nie jest bez znaczenia. Jest to wygody system telekomunikacyjny, który daje wiele możliwości, może pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy w firmie, co więcej zwiększyć wydajność pracy. Będzie przydatny szczególnie w przypadku firm, które prowadzą interesy zagraniczne i często kontaktują się z klientami czy kontrahentami pochodzącymi spoza kraju. Połączenia zagraniczne są bardzo dobrej jakości, można też przeprowadzać telekonferencje, spotkania wideo. Możliwości jest wiele i bez wątpienia warto inwestować w nowoczesną technologię.

Wybierając telefony Yealink można mieć pewność, że długo posłużą i nie będą awaryjne. Należy inwestować w urządzenia wysokiej jakości, co pozytywnie wpłynie na jakość i wydajność pracy w firmie.