Menu

TOCZENIE CNC

15 maja, 2020 - Uncategorized

Co to jest toczenie CNC? 

CNC oznacza komputerową kontrolę numeryczną. W produkcji obróbka CNC oznacza użycie komputera do konwersji projektu produktu (produkowanego przez oprogramowanie CAD ) na współrzędne lub liczby wykresów, kontrolujące ruchy frezu. Krótko mówiąc, obróbka CNC obejmuje wstępnie zaprogramowane oprogramowanie komputerowe, które dyktuje ruch narzędzi produkcyjnych i części maszyn, takich jak szlifierki, tokarki, frezarki i routery. Obróbka CNC wykonuje wstępnie zaprogramowane projekty w powtarzalnych i przewidywalnych cyklach. Ponieważ operatorzy są utrzymywani na minimalnym poziomie, ten proces obróbki jest obecnie szeroko stosowany w sektorze produkcyjnym.

 Jak działa obróbka CNC?

         Otóż, toczenie cnc obejmuje systemy obróbki otwartej lub zamkniętej pętli, które określają kontrolę pozycji. Systemy obróbki w otwartej pętli polegają na sygnalizowaniu przebiegów w jednym kierunku między silnikiem a sterownikiem. Z drugiej strony, system z zamkniętą pętlą wymaga użycia kontrolera, który jest w stanie odbierać informacje zwrotne w celu korygowania błędów lub nieregularności położenia i prędkości. Ruch w obróbce CNC obejmuje kierunki osi X i Y. Narzędzie jest ustawiane i prowadzone w silnikach krokowych lub silnikach serwo, zgodnie z dokładnie określonymi ruchami określonymi przez zaprogramowany kod. W przypadku procesów wymagających minimalnej siły i prędkości można go uruchomić za pomocą sterowania w otwartej pętli. Kontrola w pętli zamkniętej jest konieczna dla bardziej szczegółowych wymagań, aby zapewnić dokładność, szybkość i spójność wymagane w obróbce metali i innych zastosowaniach przemysłowych.

Proces obróbki metalu CNC

         Toczenie CNC – jest to forma obróbki metalu CNC, która polega na usuwaniu niepożądanych materiałów metalowych z części obrotowych. Można zastosować tokarkę lub tokarkę, która jest podawana do obrabianego przedmiotu przy dużych prędkościach obrotowych. Jak już wspomniano powyżej, dwa rodzaje toczenia to cięcie jednopunktowe i cięcie wielopunktowe. Narzędzia są używane w zależności od wymagań produktu. Toczenie CNC zwiększa precyzję elementów obrotowych części metalowych o istniejącym kształcie, dzięki czemu zawsze można udoskonalić lub dodać niektóre elementy do elementów metalowych. Specjalnie zaprojektowane łączniki i wały to przykłady metalowych części, które można wykonać za pomocą tej procedury. Do toczenia można używać różnych surowców, takich jak nikiel, magnez, stal, mosiądz, aluminium, nikiel, cynk i tytan. Ważne uwagi przy wyborze materiału obejmują koszt, wytrzymałość, obrabialność i odporność na zużycie. Powinieneś dążyć do materiału, który zapewni najlepsze wykończenie powierzchni twoich wyrobów metalowych. Toczenie jest wydajne i wydłuża żywotność narzędzia.