Menu

W jaki sposób zamykać warsztat? – brama szybkobieżna

20 kwietnia, 2021 - Uncategorized

Jak zapewne wiemy tak naprawdę samochody zawsze będą się psuły, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach jest ich na ulicach coraz więcej. Awarie w zasadzie są nieuniknione, gdyż wraz z biegiem czasu każda część ulega zużyciu i prędzej czy później przyjdzie czas na jej wymianę. Być może dobrym pomysłem będzie otworzenie własnego warsztatu samochodowego, ponieważ wtedy tak naprawdę możemy mieć pewność, że uzyskamy dochód na wysokim poziomie. Oczywiście ważne jest to, aby nasz warsztat cieszył się wysoką opinią wśród klientów. Wiadomo, że na samym początku będzie o to trudno, gdyż w pierwszej kolejności najpierw trzeba w jakiś sposób tych klientów pozyskać. Jeśli jednak nam się to uda to musimy pamiętać, że nasze narzędzia i wszystkie elementy także wraz z biegiem czasu się zużywają, a co za tym idzie ponosimy jakieś koszty.

Sposób zamknięcia warsztatu

Musimy mieć na uwadze to, że taki warsztat zawsze w szczególności na noc powinien być zamykany – w końcu są tam samochody klientów. W tym celu potrzebna nam będzie brama. Na dzień dzisiejszy mamy bardzo szeroki wybór bram i w zasadzie tylko od nas samych zależy na jaką się zdecydujemy. Wydaje się, że jednym z najlepszych wyborów w przypadku warsztatu samochodowego będzie brama szybkobieżna. Dlaczego akurat taka? Przede wszystkim chodzi o szybkość i łatwość jej obsługi.

Brama automatyczna czy z linką?

Chyba najbardziej popularną metodą otwierania takiej bramy jest automat sterowany za centralki sterującej. Tym samym wystarczy tylko, że naciśniemy odpowiedni przycisk na klawiaturze centralki, a brama zamknie się lub otworzy. Wiadomo, że takie rozwiązanie będzie znacznie droższe niż wyłącznik pociągowy, który jest także dość często stosowany w przypadku takich bram. Co to takiego? W zasadzie nie ma w tym jakiejś większej filozofii, bo nie jest to nic innego jak po prostu klasyczna linka na wysięgniku, która po pociągnięciu otwiera lub zamyka taką bramę. Nie jest to złe rozwiązanie, jednak wymaga od nas większego zaangażowania niż automat.