Menu

Wstawianie zębów – najważniejsze informacje

15 stycznia, 2020 - Uncategorized

Wstawianie zębów to dla wielu osób trudny temat. Warto jednak wiedzieć, że jest to możliwe i że można wybierać spośród różnych metod i różnych uzupełnień. Oczywiście, decydując się na uzupełnienia protetyczne należy mieć na uwadze koszty, jednak nie zawsze są one bardzo wysokie. Wszystko zależy od rodzaju uzupełniania, a także od ilości tych uzupełnień. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi wstawiania zębów.

Uzupełnienia protetyczne – dlaczego warto?

Wstawianie zębów to zabiegi, które znacznie poprawiają komfort życia i to na wielu płaszczyznach.

Rodzaje wypełnień protetycznych

Jest wiele rodzajów wypełnień protetycznych. Można podzielić je na dwie ogólne grupy: wypełnienia protetyczne stałe oraz wypełnienia protetyczne ruchome. Do pierwszych, a więc uzupełnień stałych zaliczamy korony porcelanowe i cyrkonowe, mosty, wkłady koronowo i korzeniowe, licówki oraz inne rozwiązania z zakresu implantologii. Z kolei do ruchomych wypełnień zalicza się protezy szkieletowe, akrylowe oraz całkowite.

Dobry stomatolog w Warszawie, czy w innym mieście, z pewnością doradzi najlepsze rozwiązanie, które zapewni wygodę i estetykę. Pod uwagę należy wciąć również koszty. Jeżeli z powodu chory, wypadku  lub zaniedbań straciłeś zęby, możesz to zmienić! Podobnie, kiedy msz ubytek jednego lub kilku zębów.