Menu

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych i firm – rozwiązanie godne naszej uwagi?

2 października, 2019 - Uncategorized

Aktualnie, tradycyjny zakup auta za gotówkę powoli traci na popularności, a zyskują inne rozwiązania – chociażby wynajem długoterminowy. To szansa, aby kierowca nie musiał martwić się obowiązkami, które dotyczą kosztów eksploatacji auta. To po prostu wydzierżawienie samochodu na określony czas, a w większości wypadków umowa obowiązuje od roku do pięciu lat. Pojazd, może być przez nas użytkowany do naszych osobisty celów, chociaż to firm finansująca widnieje jako oficjalny właściciel auta.

Na dzisiejszym rynku motoryzacyjnym, klienci mogą postawić na wynajem długoterminowy dla osób fizycznych oraz dla firm, które potrzebują pokaźnej floty samochodów. Utrzymanie pojazdu jest tutaj przekazane innym podmiotom, dlatego kierowca ma na tym polu sporo swobody. Dzięki takiemu stanowi rzeczy, możemy skupić się bardziej na innych ważnych działaniach, np. prowadzeniem swojej firmy. Nasze obowiązki to jedynie zapewnienie ubezpieczenia oraz serwisowanie auta.

Jakimi zaletami charakteryzuje się długoterminowy wynajem?

Klienci wskazują, że dzięki najmowi długoterminowemu jak formy finansowania pojazdu, ich firmowe wydatki są doskonale zoptymalizowane. Należy być świadomym, że comiesięczna opłata może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodu, a co za tym idzie – nie ma możliwości, abyśmy spotkali się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Wysokość opłat, w głównej mierze warunkowana jest długością obowiązywania umowy, a także roczną prognozą przebiegu samochodu. Z uwagi na dostęp do specjalistycznych kalkulatorów w sieci, będziemy w stanie mniej więcej oszacować, jakie spotkają nasz koszty.

Kompletnie nie musimy obawiać się tego, że wartość pojazdu będzie spadać, gdyż jedynie dzierżawimy dany egzemplarz samochodu. W momencie, gdy umowa przestanie już obowiązywać, możemy pozwolić sobie na wykupienie auta.

Dzięki korzyściom długoterminowego wynajmu aut, zyskujemy możliwość korzystania z punktów serwisowych, które jawią się jako najlepsze, a te są doskonale rozmieszczone po całej Polsce. Nawet jeśli pojawią się pewne problemy, awarie i inne sytuacje, które nie pozwolą nam kontynuować jazdę, firma zobowiązana będzie podstawić nam auto zastępcze.

Wybierzemy taki samochód, jaki sobie tylko zamarzymy!

Fakty są takie, że oferty firm zajmujących się najmem długoterminowym bywają nieco zróżnicowane. Renomowani usługodawcy, zaproponują nam bardzo dużo różnych modeli samochodów. Nie ma zatem znaczenia, czy interesuje nas małe, kompaktowe auto miejskie, wielki SUV, czy też rodzinne kombi, wybierzemy samochód, którego po prostu potrzebujemy. Marzy się nam wyjątkowe auto z najwyższej półki? Nie ma problemu! Wystarczy, że rozejrzymy się za wynajmem samochodów luksusowych. Nawet jeśli nasze potrzeby zakładają użytkowanie dostawczych aut, oferta powinna być w stanie spełnić nasze oczekiwania. Jeśli jednak dany model pojazdu nie widnieje na liście dostępnych, z pewnością znajdzie się ciekawa alternatywa.Długoterminowy wynajem samochodów jest gwarantem tego, że nasza firma będzie miała doskonale zoptymalizowanie wydatki. W nasze ręce trafi pojazd, który dopiero wyjechał z salonu, a koszty użytkowania nie będą wcale wysokie. Wygoda i komfort to coś co sprawia, że klienci bardzo chętnie sięgają po to rozwiązanie, a ich liczba stale rośnie!