Menu

Wysokim poziom komunikacji w firmie, dzięki wykorzystaniu telefonów biurowych?

13 grudnia, 2019 - Uncategorized

Szczególnie nowi przedsiębiorcy, którzy dopiero rozkręcają swoją działalność, raczej nie myślą o inwestycji w telefony stacjonarne. To także widoczne u osób prywatnych, gdyż nawet tutaj nie bierze się ich pod uwagę. Raczej kojarzymy je z publicznymi instytucjami, a niekoniecznie powinniśmy z nich rezygnować. Jak zatem przewodowy telefon biurowy, może wpłynąć na funkcjonowanie firmy?

Stacjonarny telefon stacjonarny, czyli zupełna klasyka

Kiedy ktoś zapyta nas, z czym kojarzą się nam telefony biurowe, najczęściej będą to te klasyczne stacjonarne telefony, które działają na bazie usług tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych. Ci młodsi przedsiębiorcy, z pewnością uznają te urządzenia jako technologię przestarzałą. Z drugiej strony, będąc bardziej otwartym na pewne rozwiązania, warto rozejrzeć się za ofertami usług telefonii IP. Być może nas to zdziwi, jednak telefony tego typu potrafią być bardzo opłacalną inwestycją.

Nie tylko tradycyjna telefonia…

Spora liczba przedsiębiorców nie docenia telefonów stacjonarnych, mające je za przeżytek, a dodatkowo konwencjonalna telefonia, nie zaoferuje ciekawej oferty. To się poniekąd pokrywa z prawdą, gdyż rozmowy mogą być wyjątkowo drogie, a szczególnie te międzynarodowe. Co więcej, nie zachęcają również długoterminowe zobowiązania.

Warto wiedzieć, że telefon biurowy i biznesowy, nie będzie skazany na korzystanie z usług telefonii konwencjonalnej. Sporo telefonów IP jest w stanie obsługiwać telefonię internetową. Wydatki na połączenia będą mogły ulec zmniejszeniu, a dodatkowo zyskamy sporo funkcjonalności, które oferuje ta technologia.

Obecność numeru stacjonarnego, a postrzeganie przedsiębiorstwa…

Uznaje się, że firmy i instytucje, które posiadają swój numer stacjonarny, darzone są przez nas o wiele większym zaufaniem. Sprawia to bowiem, że mamy poczucie kontaktu z poważnym podmiotem, który w swojej siedziby ma osoby, będące w stanie zawsze udzielić nam informacji. Mimo tego, że większość stanowią telefony komórkowe, są one jednak zależne od zasięgu sieci, a z wielu powodów połączenia na nie, często są po prostu nieodbierane.

To, co gwarantują nam telefony VoIP i SIP to w szczególności jakość dźwięku na najwyższym poziomie. Renomowany operator pozwoli nam też na posiadanie krajowego oraz zagranicznego numeru. Możliwością stanie się też nagrywanie, przekierowywanie oraz kolejkowanie połączeń, wykorzystanie wewnętrznych numerów oraz wirtualnego call center. Stawiając na najnowsze modele konferencyjnych telefonów zyskujemy ogrom możliwości i funkcjonalności, które wzniosą wydajność biura na wyższy poziom.

Posiadasz telefony stacjonarne? Dbasz o swoich pracowników!

Obecność telefonów stacjonarnych w firmie, dość wyraźnie określa granice pracy, gdyż kiedy pracownik przebywa poza biurem, nie musi odbierać telefonów i ciągle kontaktować się z klientami. To wówczas doskonała okazja, aby ten mógł odpocząć i zregenerować swój umysł. Jest to też szansa, by praca była wydajniejsza. Komórkowe telefony dość mocno zacierają te granice, a to prowadzi często do spadku efektywności działań, a niekiedy nawet do personalnych problemów u pracowników.