Menu

Z jakich tablic magnetycznych możemy skorzystać? – Krótka charakterystyka

22 listopada, 2019 - Uncategorized

Chociaż tablica jest czymś, co kojarzy się większości z nas ze szkołą, ta dziś znajduje także swoje zastosowanie w wielu innych miejscach. Okazuje się, że wszelkie biura, a nawet nasze domu mogą bardzo skorzystać na obecności tablicy. Jest ona bowiem w stanie wesprzeć proces organizacji w firmie, uczenie się oraz zapamiętywanie. Dodatkowo, będzie także świetnym miejscem, gdzie umieścimy swoje pamiątki.

Zacznijmy od tego, iż tablica magnetyczna posiada nieco inne właściwości, niż ta klasyczna, którą znamy ze szkoły. Otóż istnieje możliwość mocowania na niej magnesów. Co więcej, wykorzystamy także markery do pisania po niej, jednak niektóre modele będą się nadawać tylko do przyczepiania magnesów. Rynek oferuje nam sporo rodzajów tablic, a te wykonane są z odmiennych materiałów i różna jest ich jakość. W związku z tym, zupełnie inne może być ich przeznaczenie. Na pewno odnajdziemy taką tablice magnetyczną, której rozmiary będą w stanie nas zadowolić. Oferty sklepów posiadają egzemplarze w wielkości od formatu A4, aż do takich, które mają nawet 2 metry!

Najpopularniejsze rodzaje tablic magnetycznych

W wielu miejscach spotkamy się z flipchartami, które są tablicami magnetycznymi wolnostojącymi. Te są suchościeralne, a możemy nie tylko po nich pisać, ale też przyczepiać na nich magnesy. Dzięki rozkładanym nóżkom, nie ma konieczności wieszania ich na ścianie – możemy je bezproblemowo rozstawić. Mimo tego, że standardowy rozmiar to 70x100cm, bez problemu znajdziemy również inne.

Jako, że stalowe tablice, mają powłokę z nierdzewnej stali, bezproblemowo będziemy mogli mocować na nich magnesy. Nie są one drogie, a gwarantują wysoką wytrzymałość. Już za niespełna kilkadziesiąt złotych będziemy mogli kupić tablicę, która posiada wymiary 40x80cm.

Lakierowane tablice zapewniają nas od dobrym stosunki jakości do ceny. Być może nie są one najtańsze, jednak oferują lepszą technologię od tablic kredowych. Co więcej, okażą się i tak tańsze od tych, które wykonane są z porcelany. Warto wiedzieć, że aby móc po nich pisać, musimy zaopatrzyć się w specjalne markery.

Chociaż porcelanowe tablice nie należą do najtańszych, są one wyjątkowo solidne. W odróżnieniu od tych ze szkła, posiadają matową powierzchnię. Jest ona bardzo odporna na powierzchniowe uszkodzenia oraz zadrapania.

Tradycyjne, czarne i zielone tablice to właśnie te najpopularniejsze, po których pisze się kredą. Nawet te, często posiadają magnetyczną funkcję. Z uwagi na wielkość i wagę, zwyczajowo wiesza się je na ścianie. Mimo tego, często zauważymy tez takie, które ustawione są na nóżkach, jednak chodzi o te mniejsze modele.

Tablice magnetyczne ze szkła, posiadają zadowalającą odporność na zarysowania, stąd będzie to dobry wybór, kiedy będzie to mocno eksploatowany przedmiot. Jako, że produkuje się je ze szkła hartowanego, potrafią się bardzo efektownie prezentować. Ich waga jest dość duża, dlatego zaleca się powiesić je na ścianie. Może być to nie tylko narzędzie, które wesprze organizację w biurze, ale też może stać się elementem aranżacji wnętrza w naszym domu lub w mieszkaniu.

Tablica elastyczna, samoprzylepna – to niezła alternatywa dla każdego z wymienionych rodzajów magnetycznych tablic. Wykonuje się je głównie z folii, stąd może ona znaleźć się dosłownie na każdej powierzchni pionowej oraz poziomej. Największą jej zaletą jest mobilność, a rozmiary, który najczęściej spotkamy, to te od A4 do A2.